نجات جان کودک 50 روزه در مرکز خدمات جامع سلامت شهر آبپخش

24 ارديبهشت 1396
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، کودک 50 روزه‌ای که دچار خفگی شده بود توسط تیم درمانی مرکز خدمات جامع سلامت شهر آبپخش نجات یافت.

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، در رابطه با این خبر گفت: والدین جوانی به همراه کودک 50 روزه خود به مرکز خدمات جامع سلامت مراجعه نمودند و کودک در بدو ورود به این مرکز، به علت بسته بودن راه‌های تنفسی به‌شدت دچار سیانوزه (کبودی صورت و بدن) شده بود.
سکینه غلامی دویره افزود: این بیمار به علت داشتن تب و عفونت شدید ریوی و جمع شدن موکوس و ترشحات ریه در حلق دچار خفگی شده بود که هوشیاری و ضربان قلب کودک نیز کاهش‌یافته بود.
وی تصریح کرد: تیم پزشکی مرکز خدمات جامع سلامت شهرآبپخش بلافاصله شروع به باز کردن راه‌های هوایی این کودک توسط ساکشن نموده و بعد از سرفه کردن و عادی شدن تنفس و نبض کودک، این بیمار برای انجام مراقبت‌های بیشتر توسط آمبولانس مرکز به بیمارستان شهید گنجی برازجان اعزام شد.
دکتر بهنام خلیفه سرپرست تیم درمانی مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش نیز در این خصوص گفت: والدین باید توجه داشته باشند که در صورت مشاهده هرگونه علائمی نظیر تب و بی‌حالی در کودک خود، سریعاً به اولین مرکز درمانی محل خود مراجعه نمایند تا خطری کودک را تهدید نکند و از خوددرمانی در منزل جدا خودداری نمایند.
انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
احیا     مرکز.جامع.سلامت     آبپخش     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   24 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >