رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
در حوزه فرهنگی قضاوت کردن ساده نیست/ همه باید در اثربخش بودن برنامه های فرهنگی ایفای نقش کنند

30 خرداد 1396
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در حوزه فرهنگی قضاوت کردن کار ساده ای نیست اما باید در پایش برنامه های فرهنگی، اثر بخش بودن این برنامه‌ها درمورد توجه قرار بگیرد.

 دکتر علیرضا رئیسی در نشست شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با محکوم کردن حادثه تروریستی 17 خرداد در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره) افزود: همه تشکل‌ها، کانون ها و نهادهای فرهنگی دانشگاه باید در اثربخش کردن برنامه های فرهنگی ایفای نقش کنند.
رئیس شورای فرهنگی دانشگاه خاطرنشان کرد: همه نهادهای فرهنگی باید به یک سوال مهم پاسخ دهند و آن اینکه اثربخشی یک برنامه فرهنگی که می خواهند اجرا کنند چه قدر می ارزد و تا چه میزان باید برای آن هزینه کنند.
 وی با بیان اینکه مسئولان وظیفه دارند زمینه را برای فعالیت های دانشجویی فراهم کنندگفت: همه تشکل‌ها و کانون های دانشجویی باید اساسنامه داشته باشند و ما اعتبار فرهنگی تنها به تشکل‌ها و کانون‌هایی می‌دهیم که دارای هویت و اساسنامه باشند و در چارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی فعالیت کنند.
 وی تاکید کرد: تدوین برنامه های فرهنگی دانشگاه باید بر اساس هدف گذاری فرهنگی صورت بگیرد و در بعضی از برنامه های پرهزینه که نیاز چندانی برای برگزاری آن احساس نمی شود مانند اردوهای برون استانی باید تجدیدنظر شود.
 دکتر رئیسی با تاکید بر اینکه از منابع مالی که در اختیار ماست باید به نحو درستی استفاده کنیم افزود: بعضی از برنامه های مذهبی دانشجویان بسیار اثربخش است و با هزینه‌های اندک و با مشارکت خود دانشجویان برگزار می شود و تعداد بسیاری از دانشجویان نیز در این برنامه ها شرکت می کنند و این گونه برنامه ها باید تقویت شود.
 معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه نیز گفت: در سال ۹۵ بستر مناسب برای فعالیت همه تشکل‌های دانشجویی فراهم شد و تعداد زیادی کانون فرهنگی هنری و انجمن علمی در دانشگاه شکل گرفت که نتیجه تلاش این دانشجویان در جشنواره های فرهنگی، قرآنی و نشریات دیده شد و رتبه هایی نیز در این زمینه برای دانشگاه به دست آمد.
 مهندس محمد مهدی محمدی به چگونگی تصویب بودجه فرهنگی سال ۹۶ نیز اشاره کرد و افزود: در جلسات مکرری که در این زمینه تشکیل شد و پس از گرفتن برنامه‌های فرهنگی از تشکل های دانشجویی و واحدهای فرهنگی دانشگاه و تعدیل این برنامه ها در دبیرخانه شورای فرهنگی در نهایت مبلغ ۹۵۰ میلیون تومان اعتبار  برای این بخش در نظر گرفته شد.
 در این نشست نمایندگان تشکل های دانشجویی هر یک، نظرات انتقاد و پیشنهادهای خود را در حوزه اجرای برنامه های فرهنگی دانشگاه ابراز داشتند.
همچنین قائم مقام رییس دانشکاه، معاون فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاون آموزشی، رییس دانشکده پیراپزشکی، مسئول دبیرخانه شورای فرهنگی، مدیر تعالی فرهنگی و مسئولان فرهنگی دانشکده ها، نقطه نظرات خود را در باره مسایل فرهنگی بیان داشتند.
انتهای پیام/ س. ر 2050
 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
فرهنگی     تشکل‌ها     دانشجوی.فرهنگی     رییس.دانشگاه     دکتر.رئیسی     شورای.فرهنگی    
معاون.دانشجویی.فرهنگی     مهندس.محمدی        

تاریخ بروز رسانی:   30 خرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >