رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان:
بخش ویژه نوزادان به‌عنوان یکی از بخش‌های مهم توسعه بیمارستان کنگان/ بیش از 320 نوزاد نارس تا خردادماه 96 از خدمات بخش ویژه نوزادان این بیمارستان بهره‌مند شده‌اند

14 امرداد 1396
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: " ان آی سی یو" یا همان بخش ویژه نوزادان به‌عنوان یکی از بخش‌های بسیار مهم توسعه بیمارستان کنگان است که در اواسط مردادماه 95 بهره‌برداری شد.

دکتر حسن حیدری افزود: توسعه زیرساخت‌های بیمارستان کنگان همزمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت، برخی از مشکلات اصلی مردم جنوب استان را مرتفع کرده است.
وی اظهار داشت: بخش‌های جدید بیمارستان امام خمینی کنگان، تحت عنوان بخش‌های توسعه، مانند " ام آر آی"، " ان آی سی یو" و " الحاقی" که در سال 95 افتتاح و راه‌اندازی شدند نیز در جلب و افزایش مراجعین تأثیر بسزایی داشته است.
بیش از 320 نوزاد نارس تا خردادماه 96 از خدمات بخش ویژه نوزادان این بیمارستان بهره‌مند شده‌اند
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان عنوان کرد: از اواسط مرداد سال 95 تا پایان خرداد 96، تعداد 320 نوزاد نارس و یا نیازمند مراقبت ویژه در این بخش از بیمارستان کنگان بستری و به‌سلامت ترخیص شده‌اند.
وی یادآور شد: ان آی سی یو (بخش ویژه نوزادان) بیمارستان کنگان دارای 8 تخت فعال است که در اکثر مواقع، ضریب اشغال آن بالا است. این بخش مهم با هزینه‌ای در حدود 26 میلیارد ریال راه‌اندازی شده است.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اظهار داشت: این تعداد از مراجعین ما (320 نوزاد نارس) در جنوب استان بوشهر و حتی بخش‌هایی از استان فارس و هرمزگان، توانسته‌اند از این تجهیزات پیشرفته، بدون متحمل شدن رنج سفر (و هزینه‌های تحمیلی دیگر) به مرکز استان و یا استان‌های هم‌جوار به‌راحتی استفاده ببرند.
دکتر حیدری اضافه کرد: از زمان راه‌اندازی " ان آی سی یو" در بیمارستان امام خمینی کنگان، مراجعین به این بخش به‌راحتی در همین مرکز درمانی تحت مراقبت ویژه قرار می‌گیرند و دیگر نیاز به اعزام به نقاط دوردست همراه با خطر تلف شدن نوزاد نیست.
وی تصریح کرد: درواقع می‌توان سپاسگزار نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین دولت محترم بود که بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان را در قالب طرح تحول نظام سلامت در این بیمارستان ایجاد کرد.
 رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان این بخش ویژه و نجات‌دهنده، تنها " ان آی سی یو" جنوب استان بوشهر است تاکنون نوزادان زیادی را با عنایت پروردگار و همچنین تلاش کادر متعهد و متخصص خود، نجات داده و به دامان خانواده بازگردانده است.

انتهای پیام/ م.ص 4020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بخش.نوزادان     دکتر.حسن.حیدری     بیمارستان.امام‌خمینی     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   14 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >