معاون سیاسی اجتماعی فرماندار کنگان:
انعکاس خدمات حوزه سلامت باعث آرامش و امنیت مردم می‌شود

25 امرداد 1396
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار شهرستان کنگان گفت: گفتن و انعکاس نقاط مثبت خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی، به مردم آرامش می‌دهد، ضمن اینکه نقد منصفانه نیز همیشه جایگاه سازنده خود را دارد.

احمد خاک نژاد در نشست رسانه‌های جنوب استان با متولیان حوزه سلامت شهرستان کنگان ضمن تشکر و تقدیر از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان کنگان و شبکه بهداشت با گرامی داشت روز خبرنگار گفت: نقص‌ها و کمبودها در هر مجموعه‌ای کم‌وبیش وجود دارد و حوزه سلامت شهرستان کنگان نیز مستثنی از این داستان نیست ولی بااین‌وجود، پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت (از تاریخ اردیبهشت سال 93)، حوزه بهداشت و درمان شهرستان دچار تحول بسیار بزرگی شده است به‌طوری‌که رضایتی نسبی مردم را نیز به همراه داشته است، هرچند هنوز تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله‌داریم.
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار شهرستان کنگان اظهار داشت: برای مثال وقتی مردم شهرستان و جنوب استان بدانند که بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان به‌عنوان قطب درمان جنوب استان از زمان اجرای طرح تحول تاکنون رشد چهار برابری در جذب پزشکان متخصص داشته و همچنین در بحث تجهیزات، امکاناتی مانند ام ار آی، ان آی سی یو، آمبولانس‌های آی سی یو دار به این مرکز درمانی اضافه‌شده است، احساس امنیت و آرامش بیشتری می‌کنند.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان نیز در این نشست ضمن تبریک مجدد روز خبرنگار گفت: در کشورهای ابرقدرت، رسانه‌ها به‌عنوان یک ابزار تمام‌عیار در خدمت منافع ملی هستند و تحت هیچ شرایطی از این خط قرمز عبور نمی‌کنند.
افزایش چشمگیر پزشک متخصص و تعداد تخت‌های فعال بیمارستان کنگان پس از طرح تحول سلامت
دکتر حسن حیدری طرح تحول نظام سلامت را یک طرح مؤثر جهت کاهش پرداختی از جیب مردم دانست و خاطرنشان کرد: این طرح بزرگ در بیمارستان کنگان نیز باعث دگرگونی شده است.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: قبل از شروع طرح تحول، بیمارستان کنگان فقط هشت پزشک متخصص داشته است درحالی‌که اکنون تعداد پزشکان متخصص این مرکز درمانی بیش از 40 پزشک است.
وی افزود: ام ار ای کنگان نیز ازجمله تجهیزاتی است که از خرداد سال 95 راه‌اندازی شده و تا خرداد سال نودوشش حدود 8 هزار تصویربرداری ‌ام آر آی انجام داده است.
دکتر حسن حیدری گفت: تعداد تخت‌های فعال بیمارستان کنگان از 130 به حدود 200 تخت فعال رسیده است.
افزایش چشمگیر مراجعین به بیمارستان کنگان از شروع طرح تحول سلامت
رییس بیمارستان امام خمینی کنگان گفت: آمار کل مراجعین به بیمارستان کنگان در سال ۹۲ (قبل از شروع طرح تحول سلامت) ۶۴۵ هزار نفر، در سال ۹۳ (شروع طرح سلامت) حدود ۷۱۰ هزار نفر، در سال ۹۴ حدود ۹۹۰ هزار نفر و در سال ۹۵ حدود یک‌میلیون و ۱۶۵ هزار نفر بوده است.
دکتر حیدری در پایان از همکاری مجموعه شهرستان کنگان، دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری و شورای اسلامی خبرنگاران، مردم منطقه و پیگیری‌های مؤثر نماینده سابق و کنونی تقدیر کرد.
مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این نشست ضمن تشکر از خبرنگاران چهار شهرستان جنوبی استان و مسئولین شهرستان کنگان که همواره با نگاهی مثبت حامی حوزه سلامت منطقه بودند، گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر جهت توسعه درمان به شکل متوازن، این را به سه قطب درمانی تقسیم کرده است.
سید مجید حسینی افزود: کنگان به دلیل مرکزیت حوزه جنوب استان به‌عنوان قطب درمانی جنوب استان بوشهر می‌باشد.
جذب جراح مغز و اعصاب برای بیمارستان کنگان در دستور کار است
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی از برنامه‌های این دانشگاه برای بیمارستان کنگان گفت و اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه‌های دانشگاه با توجه به وجود تخت‌های " آی سی یو " و " ام ار ای" در کنگان، جذب جراح مغز و اعصاب برای این مرکز درمانی است. این کار در کنار تلاش دانشگاه علوم پزشکی نیاز به همت نماینده محترم مردم جنوب استان بوشهر نیز دارد.
کلینیک تخصصی به داخل بیمارستان کنگان منتقل خواهد شد
حسینی برنامه و تأکید دانشگاه را انتقال کلینیک تخصصی به داخل بیمارستان کنگان عنوان کرد و افزود: باوجود کلینیک در داخل بیمارستان، امکان ارائه خدمات همزمان و سریع پزشکان متخصص در هر دو بخش راحت‌تر و سریع‌تر می‌شود.
وی در پایان کلیپی از برنامه راهبردی دانشگاه تا سال 1404 را برای حضار پخش کرد.
شهردار کنگان نیز در این نشست ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: رسانه‌ها بازوی پرتوان برای توسعه، پیشرفت و آبادانی هر منطقه‌ای به‌حساب می‌آیند.
افزایش رضایتمندی مردم در سالیان اخیر نسبت به مقوله درمان منطقه
اکبر پاریابی افزود: در سالیان اخیر با توجه به راه‌اندازی بخش‌های جدید بیمارستان امام خمینی (ره) مانند ام آر ای، ان آی سی یو و اورژانس و همچنین تزریق تعداد زیادی پزشک متخصص و افزایش قابل‌توجه تعداد تخت‌های فعال، بخش قابل‌توجهی از مشکلات درمانی و ترددهای مردم منطقه به مرکز استان بوشهر و فارس کاهش‌یافته است و رضایت‌مندی نسبی مردم را به دنبال داشته است.
مطالعات بیمارستان دوم توسط دانشگاه علوم پزشکی استان در حال انجام است
شهردار کنگان اظهار داشت: اختصاص اعتبار برای مطالعه بیمارستان دوم و کلینیک تخصصی از جانب فرمانداری کنگان و توجه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به این موضوع، نشانگر اهتمام ویژه فرماندار محترم شهرستان کنگان و همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مقوله درمان در کنگان است.
شهرداری و شورای اسلامی شهر کنگان در کنار خانواده بزرگ بهداشت و درمان خواهد بود
پاریابی عنوان کرد: اعلام می‌داریم که شهرداری و شورای اسلامی شهر کنگان به‌مانند سابق و حتی با رویکرد قوی‌تر در کنار خانواده بزرگ بهداشت و درمان خواهد بود.
قطعه زمینی از طرف شهرداری و شورای کنگان به مقوله درمان کنگان اهدا می‌شود
وی خاطرنشان کرد: طبق قولی که قبلاً در حضور وزیر محترم بهداشت و جناب آقای استاندار دادیم، قطعه زمینی را برای موضوع درمان شهرستان اهدا خواهیم کرد. این موضع در مرحله تشریفات اداری و بررسی کاربری می‌باشد.
توسعه راه‌های مواصلاتی به بیمارستان جهت دسترسی سریع و آسان
شهردار کنگان گفت: هم‌اکنون درحال‌توسعه راه‌های مواصلاتی به بیمارستان امام خمینی (ره) برای دسترسی سریع‌تر و راحت‌تر شهروندان به این مرکز درمانی هستیم، کمربندی کنگان که در هفته دولت بهره‌برداری خواهد شد و بلوار امام حسین (ع) که تا پایان سال تکمیل می‌شود، ازجمله راه‌های مهم ما برای دسترسی راحت و آسان شهروندان به بیمارستان خواهد بود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان نیز در این نشست خلاصه‌ای از عملکرد شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان طی سال 94 تا 96 را ارایه داد.
محمد بازیاری تعمیر اساسی واحدهای بهداشتی مرکز جامع سلامت قدس و 17 شهریور، پایگاه سلامت گوده، خانه بهداشت پرک و شیرینو، راه‌اندازی مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری، راه‌اندازی کلینیک دیابت سطح 2، راه‌اندازی مرکز شنوایی‌سنجی نوزادان، احداث و تجهیز ساختمان آزمایشگاه بنک و راه‌اندازی آن و احداث ساختمان مرکز خدمات سلامت سیراف را بخشی از کارهای انجام‌شده در این یک سال و نیم اخیر در شهرستان کنگان عنوان کرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان راه‌اندازی واحد دندانپزشکی در شهر سیراف و بنک، احداث، تجهیز و راه‌اندازی مرکز خدمات دهان و دندان شهرستان (کلینیک دندانپزشکی) و احداث و تجهیز پانسیون 6 واحدی پزشکان شبکه و پانسیون 2 واحدی مرکز سیراف را ازجمله کارهای انجام‌شده در این مدت عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، به مناسبت روز خبرنگار، متولیان حوزه سلامت شهرستان کنگان میزبان رسانه‌های شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه بودند.
در این نشست رییس شبکه بهداشت و درمان، رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، رییس دادگستری شهرستان، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار و شهردار کنگان و رییس روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر حضور داشتند.
 در پایان هدایایی به‌رسم یادبود به خبرنگاران اهدا شد.
انتهای پیام/ م.ص 4020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     اصحاب.رسانه     فرماندار     معاون.سیاسی     احمد.خاک‌نژاد     سیدمجید.حسینی    
دکتر.حسن.حیدری     بیمارستان.امام‌خمینی     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   25 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >