مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد:
تدوین سند نقشه راه درمان حوزه سلامت استان بر اساس چشم‌انداز 1404

30 امرداد 1396
مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سند نقشه راه درمان حوزه سلامت استان بر اساس چشم‌انداز 1404 تدوین گردیده است.

سید مجید حسینی در جمع خبرنگاران شهرستان دشتی گفت: سند نقشه راه درمان حوزه سلامت استان بر اساس چشم‌انداز 1404 تدوین گردیده و به تأیید وزارت بهداشت رسیده است.
وی اضافه کرد: بر اساس این سند تا سال 1404 تعداد پزشکان عمومی شهرستان دشتی از 32 نفر به 70 نفر و پزشکان متخصص از 19 نفر به 40 نفر و تعداد تخت‌های بیمارستانی از 68 تخت به 160 تخت افزایش خواهد یافت.
مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به پیشرفت‌های حاصل‌شده در حوزه سلامت استان اشاره کرد و افزود: نوسازی و بهسازی مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت، بهره‌برداری از تجهیزات پزشکی و بیمارستانی، احداث مراکز خدمات جامع سلامت دهان و دندان، خرید و بهره‌برداری از آمبولانس‌های ویژه و افزایش تخت‌های ویژه بیمارستانی ازجمله مهم‌ترین اقدامات انجام‌گرفته در سه سال گذشته در حوزه سلامت استان بوده است.
 وی طرح تحول نظام سلامت را از اقدامات مهم و ارزنده دولت دانست و گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت موجب دسترسی بهتر مردم به خدمات درمانی گردید به‌گونه‌ای که با اجرای این طرح بستری‌شدگان در بیمارستان‌های استان بوشهر از ۷۶ هزار نفر در سال ۹۲ به ۱۲۷ هزار نفر در سال ۹۵ افزایش یافت.
سید مجید حسینی همچنین از افزایش تعداد تخت‌های ویژه و بیمارستانی در استان خبر داد و افزود: ظرف سه سال گذشته تخت‌های ویژه از 89 تخت به 215 تخت و تخت‌های بیمارستانی از 810 به 1418 تخت افزایش‌یافته‌اند.
مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: پس از اجرای طرح تحول در حوزه درمان و ارایه بسته زایمان طبیعی رایگان شاهد افزایش زایمان طبیعی از 45 درصد به 55 درصد و کاهش سزارین از 55 به 45 درصد بوده‌ایم و پرتلاشیم میزان سزارین را به 30 درصد کاهش دهیم.
سید مجید حسینی تصریح کرد: با توجه به بهره‌برداری از دستگاه سی‌تی‌اسکن و وجود تخت‌های ویژه بیمارستان زینبیه (س) خورموج در آینده نزدیک پزشک متخصص مغز و اعصاب به کادر متخصصین این بیمارستان اضافه خواهد شد.
گفتنی است مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از خبرنگاران شهرستان دشتی بابت انعکاس و پوشش رویدادها و دستاوردهای حوزه سلامت و نیز از نماینده مردم شهرستان دشتی در مجلس شورای اسلامی و نیز فرماندار این شهرستان که همواره یاریگر مجموعه بهداشت و درمان بوده‌اند تشکر و قدردانی کرد.
انتهای پیام/ م.ا 3040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     خبرنگاران     نقشه.راه.درمان     مدیر.روابط.عمومی     سیدمجید.حسینی     شهرستان.دشتی    
   

تاریخ بروز رسانی:   30 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >