رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
پیام عاشورا تا پایان تاریخ سرلوحه آزادمردان دنیا است/ گزارش تصویری

16 آبان 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: رمز جاودانگی قیام امام حسین(ع)، داشتن پیام است و پیام عاشورا تا پایان تاریخ سرلوحه آزادمردان دنیا خواهد بود.

دکتر سعید کشمیری در آیین گشایش نمایشگاه آثار عاشورایی در سالن شهید مفتح دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: حادثه عاشورا در مدت‌زمان کوتاهی اتفاق افتاد اما این حادثه جاودان مانده زیرا دارای پیام مهمی بود و هر کس به‌اندازه ظرفیت و درک و فهم خود می‌تواند از عاشورا درس بگیرد.
وی بیان داشت: دو پیام مهم می‌توان از حادثه عاشورا برداشت کرد؛ پیام نخست آنکه انسان اگر دین هم نداشته باشد می‌بایست آزاده و آزادمرد باشد و پیام دوم اینکه همواره باید طرفدار و حامی انسان‌های بی طرفدار و بی‌یاور بود.
دکتر کشمیری افزود: در جنگ هشت‌ساله و دفاع مقدس یکی از پشتوانه‌های معنوی و الهی نظام و انقلاب همین فرهنگ عاشورا و فرهنگ شهادت و ایثار بود.
وی گفت: هنر با عاشورا به طرز عجیبی عجین شده و استفاده از جذابیت‌های هنری و حماسی در زنده نگه‌داشتن فرهنگ عاشورا و انتقال پیام عاشورا بسیار مؤثر بوده است.
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر نیز با تشکر از برگزارکنندگان نمایشگاه آثار عاشورایی گفت: در مراسم ما، فرهنگ عاشورایی یکی از فرهنگ‌هایی است که به زنده نگه‌داشتن داشته‌های مذهبی و دینی ما کمک می‌کند و در آیین‌های مذهبی تبلور پیدا می‌کند.
دکتر حمیده ماحوزی افزود: استان بوشهر به‌عنوان یکی از استان‌های مذهبی و فرهنگی از دیرباز در آیین‌های دینی و مذهبی به‌ویژه آیین‌های عاشورایی پیشتاز بوده است و این نشان از اعتقاد عمیق مردم به خاندان عصمت و طهارت به‌ویژه سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین و واقعه بزرگ عاشورا دارد.
وی بیان داشت: شورای فرهنگ عمومی به‌عنوان بالاترین مرجع تصمیم‌گیری فرهنگی در استان وظیفه دارد از برنامه‌هایی که در ارتقای سبک زندگی ایران اسلامی مؤثر است، حمایت کند و یکی از برنامه‌های شاخص فرهنگی، برگزاری برنامه‌های آیینی و دینی است.
در پایان این آیین از خادمان حسینی تجلیل به عمل آمد و از طرح منتخب منقش به نام مبارک "باب‌الحوائج" حضرت ابوالفضل العباس(ع) رونمایی شد.
انتهای پیام/ س. ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
افتتاحیه     نمایشگاه.عاشورایی     دکتر.سعید.کشمیری     دکتر.حمیده.ماحوزی        

تاریخ بروز رسانی:   16 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >