طرح مدارس مروج سلامت در گناوه آغاز شد

5 آذر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: طرح مدارس مروج سلامت به‌منظور ارتقای سلامت دانش آموزان در 20 مدرسه تحت پوشش آغازشده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، مهندس محمد بازیاری در کلاس آموزشی مدیران و مراقبان بهداشت مدارس مجری طرح مروجین سلامت شهرستان گناوه افزود: این طرح در وزارت آموزش‌وپرورش و با مشارکت وزارت بهداشت و درمان، سازمان نوسازی مدارس و با رویکرد توانمندسازی دانش آموزان در زمینه فرهنگ خود مراقبتی و آموزش همسالان در مدارس تعیین‌شده اجرا می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه ارتقای سلامت دانش آموزان، توانمندشدن، قابلیت تصمیم‌گیری و انتخاب را به‌عنوان هدف اجرای طرح دانست و تصریح کرد: این طرح شیوه زندگی سالم را به دانش آموزان می‌آموزد به‌گونه‌ای که در طول زندگی به آن پایبند باشند.
وی تصریح کرد: تعداد مدارس مجری این شهرستان بر اساس سهمیه اعلام‌شده 20 مدرسه در دوره‌های مختلف تحصیلی است که دیگر مدارس متقاضی شهرستان نیز در صورت تمایل می‌توانند در این طرح شرکت کنند.
مهندس بازیاری ادامه داد: در این طرح مدارس منتخب توسط چک‌لیست‌های ممیزی داخلی که توسط مدیران مدارس و همچنین چک‌لیست‌های ممیزی خارجی که توسط پرسنل بهداشتی تکمیل می‌گردد، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
مدارس مروج سلامت در شهرستان گناوه بر اساس ارائه خدمات امتیازدهی می‌شوند
مسئول واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان گناوه نیز اظهار داشت: مدارس مجری طرح مروج سلامت ازنظر وضعیت بهداشت محیط، بوفه سالم، برنامه‌های آموزشی اجراشده، وضعیت واکسیناسیون و مراقبت بهداشتی و پزشکی دانش آموزان، سلامت کارکنان، فعالیت فیزیکی و تحرک بدنی دانش آموزان، مشارکت جامعه پیرامون در حل مشکلات بهداشتی، انجام مشاوره و سلامت روان دانش آموزان مورد ارزیابی و امتیازدهی قرار می‌گیرند.
زهره بهمیاری خاطرنشان کرد: مدارسی که امتیاز ممیزی آنها 55 و بالاتر باشد دارای نشان مدارس مروج سلامت می‌شوند و برحسب امتیاز از یک تا پنج ستاره به مدارس منتخب تعلق می‌گیرد.
کلاس آموزشی مدیران و مراقبان بهداشت مدارس مجری طرح مروجین سلامت شهرستان گناوه با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان و آموزش‌وپرورش در سالن اجتماعات آموزش‌وپرورش شهرستان تشکیل شد.

انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مدارس.مروج.سلامت     مهندس.محمد.بازیاری     زهره.بهمیاری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   5 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >