رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
باید مدیریت منابع در دستور کار مدیران حوزه سلامت قرار بگیرد

29 آذر 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به محدودیت منابع و لزوم صیانت از منابع حوزه سلامت باید مدیریت منابع در دستور کار مدیران حوزه سلامت قرار بگیرد.

دکتر سعید کشمیری در نشست با مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر افزود: باید با مدیریت بهینه از هدر رفت سرمایه‌های انسانی و منابع موجود صیانت کرد.
وی تصریح کرد: ارائه‌کنندگان خدمات سلامت، مراکز بهداشتی و درمانی، بیمارستان‌ها و خریداران خدمات باید منابع حوزه سلامت را به‌عنوان منابع ملی صیانت کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: خوشبختانه با الحاق سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیش از گذشته در تعامل و همکاری‌ها حوزه منابع مالی درمانی و چگونگی مصارف و هزینه کرد آن تسهیل شده است.
دکتر سعید کشمیری خاطرنشان کرد: نیروی انسانی کلیدی‌ترین نقش را در مدیریت هزینه حوزه سلامت بر عهده دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: تشکیل کمیته‌های تخصصی و بررسی زوایای مختلف بهبود فرایند کار در حوزه سلامت باید در دستور کار همه مدیران قرار بگیرد.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر نیز گفت: تحلیل هزینه‌ها و مدیریت منابع حوزه سلامت مهم‌ترین راهبرد سازمان بیمه سلامت است و با همکاری تمام ذینفعان امکان‌پذیر خواهد بود.
 دکتر پرویز رمضانی افزود: با توجه به محدودیت منابع و لزوم صیانت از منابع حوزه سلامت، تحلیل هزینه‌ها و مدیریت منابع حوزه سلامت از راهبردهای اساسی سازمان بیمه سلامت است و تنها با مشارکت همه ذینفعان و مدیریت منابع حوزه سلامت، امکان تداوم طرح تحول در نظام سلامت وجود خواهد داشت.
 دکتر رمضانی در بخش دیگر این نشست با اشاره به سخنان مقام عالی وزارت مبنی بر لزوم کاهش 20 درصدی هزینه‌های سلامت در سال 97، افزود: با توجه به محدودیت‌های لایحه بودجه پیشنهادی سال 97 و کاهش نسبتاً زیاد منابع حوزه سلامت، مدیریت منابع امری بسیار ضروری است.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     دکتر.کشمیری     بیمه.سلامت     دکتر.پرویز.رمضانی        

تاریخ بروز رسانی:   29 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >