دبیر شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس:
آماده همکاری بیشتر با بیمارستان‌های کنگان و عسلویه هستیم

27 دی 1396
دبیر شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه اقتصادی انرژی پارس گفت: آماده همکاری بیشتر با بیمارستان‌های کنگان و عسلویه نسبت به تجهیز آن‌ها هستیم.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، محمد صفایان در این نشست ضمن تشکر از حضور رییس بیمارستان کنگان در دفتر وی، افزود: مقوله سلامت، موضوع بسیار مهم برای صنایع منطقه است و لذا نگاه ما به حوزه سلامت مناطق پیرامونی، کاملاً مثبت و تعامل گونه است.
وی ادامه داد: شرکت‌های پتروشیمی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی منطقه به شکل مرتب و همیشه دورهم جمع می‌شوند و اقداماتی در این راستا انجام می‌دهند.
دبیر شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه اقتصادی انرژی پارس گفت: در سال گذشته تعداد 9 مدرسه را با همكاري سازمان نوسازي مدارس استان بوشهر احداث و تقدیم مردم خوب منطقه کرده‌ایم و در همین راستا امسال از مهرماه نیز این روند را ادامه داده‌ایم و عملیات اجرایی 11 مدرسه را شروع کرده‌ایم که ان‌شاءالله تا مهرماه سال 97 تحویل خواهیم داد.
محمد صفایان افزود: در راستای مسئولیت اجتماعی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس، خدماتی به بیمارستان‌های عسلویه و کنگان ارائه داده‌ایم که مجموعاً از نگاه ما این کمک‌ها بسیار ناچیز است.
وی گفت: امیدواریم بتوانیم در آینده نیاز منطقه را در حوزه سلامت بیش از قبل سرویس و خدمات دهیم که هم مردم بتوانند از آثار آن بهره ببرند و هم اینکه کارکنان و خانواده شرکت‌های نفت، گاز و پتروشیمی منطقه نیز از آن استفاده کنند.
صفاییان اظهار داشت: وظیفه است که شرکت‌های منطقه، بیمارستان کنگان و عسلویه را بیش‌ازپیش تجهیز کنند تا ان‌شاءالله کمبود خاصی برای ارائه خدمات مطلوب به مردم نداشته باشد.
دبیر شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس بیان داشت: بیشتر تخصص‌ها در بیمارستان‌های کنگان و عسلویه مستقر می‌باشند؛ باقی رشته‌های تخصصی و حتی فوق تخصصی نیز می‌توان بنا به نیاز منطقه به شکل هفته‌ای یک الی دو روز از وجود آن پزشکان بهره‌مند شد که در این راستا نیز ما می‌توانیم در حد توان همکاری نماییم.
صفاییان گفت: ما آماده‌ایم در صورت نیاز بیمارستان‌های کنگان و عسلویه، تجهیزاتی نظیر ام آر آی، سی‌تی‌اسکن، سونوگرافی و غیره را خریداری کنیم و در اختیار این مراکز درمانی قرار دهیم و این منوط به این است که متخصص مرتبط موجود باشد و جانمایی مناسب در بيمارستان برای این موضوع نیز انجام شود.
وی ادامه داد: امروز شرکت‌های منطقه آماده همکاری برای تجهیز بیمارستان‌های کنگان و عسلویه می‌باشند و لذا مدیران این دو مرکز درمانی می‌توانند از این شرایط و فرصت برای بالا بردن کیفیت و کمیت خدمات خود به مردم استفاده کنند و لذا باید به‌صورت مرتب پیگیر باشند.
دبیر شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس اظهار داشت: ما خانواده صنعت نیز در همین منطقه کار و زندگی می‌کنیم و لذا در صورت بروز هرگونه اتفاق و حادثه‌ای، نخستین جایی که می‌تواند به ما در بحث درمان کمک کند بیمارستان‌های کنگان و عسلویه است و ازاین‌رو هر کاری که برای منطقه در حوزه سلامت انجام دهیم، استفاده آن برای خانواده خودمان نیز است.
صفاییان اضافه کرد: هر تجهیزاتی که این دو بیمارستان به لحاظ ظرفیت و تخصص از ما درخواست کنند، سعی می‌کنیم با نظر مثبت و تا جایی که برایمان میسر است محقق کنیم.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان در این نشست که باهدف توسعه بیشتر امکانات و تجهیزات بیمارستان کنگان برگزار شد، گزارشی از وضعیت کنونی بیمارستان کنگان ارائه داد گفت: امکانات و تجهیزات کنونی این مرکز درمانی، ماحصل تلاش مجموعه مسئولین و دلسوزان منطقه و استان است، بدون تردید نقش صنعت منطقه نیز در توسعه بیمارستان کنگان بسیار مؤثر و قابل‌تقدیر است.
دکتر حسن حیدری اظهار داشت: ام آر آی، آن آی سی یو و بخش بزرگ الحاقی، جزء بخش‌های تقریباً جدید ما هستند که خدمات منحصربه‌فردی در منطقه ارائه می‌دهند، در کنار این موضوع، مجموعه خدمات دیگر مانند ارائه خدمات حدود 40 پزشک متخصص در این مرکز درمانی و ارتقا تعداد تخت‌های فعال بیمارستان به 192 تخت، ازجمله اقداماتی بوده که بیمارستان کنگان را به قطب درمان جنوب استان بوشهر تبدیل کرده است.
وی تصریح کرد: بار مسئولیت قطب درمان جنوب استان بوشهر به حدی گسترده است که علاوه بر چهار شهرستان دیر، کنگان، جم و عسلویه، مراجعین شهرستان‌هایی مانند پارسیان از استان هرمزگان و همچنین مناطقی مانند مهر، لامرد و گله‌دار از جنوب استان فارس را نیز پوشش می‌دهد و همین موضوع باعث شده تا تعداد کل مراجعین بیمارستان کنگان در سال 95 به رقم بی‌سابقه‌ی، یک‌میلیون و 164 هزار نفر برسد.
دکتر حیدری ادامه داد: بخشی از این مراجعین مربوط به خانواده بزرگ و زحمت‌کش صنعت می‌باشند.
وی گفت: این حجم از مراجعین، نیازمند امکانات و تجهیزات بیشتر می‌باشند که لازم است صنعت منطقه نیز ما را در این راه یاری نماید.
گفتنی است که شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس، مبلغ 5 میلیارد ریال را برای تهیه دو دستگاه اتوآنالایزر آزمایشگاهی و DDR (رادیولوژی دیجیتال) بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان و يك دستگاه پيشرفته سی‌تی‌اسکن به بيمارستان عسلويه اختصاص داده است.
دکتر حیدری در این نشست به‌پاس همکاری صفاییان با بیمارستان کنگان، لوح سپاس به وی اهدا و از نگاه مثبت وی به حوزه سلامت شهرستان کنگان قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، دکتر حسن حیدری رییس بیمارستان کنگان با محمد صفاییان دبیر شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس ملاقات کرد.

انتهای پیام/م.ص 4020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     محمد.صفایان     دکتر.حسن.حیدری     بیمارستان.امام.خمینی     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   27 دی 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >