فرماندار شهرستان کنگان:
پرستاران ستون اصلی حوزه سلامت هستند

9 بهمن 1396
فرماندار شهرستان کنگان گفت: موضوع سلامت یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین حقوق یک جامعه و محور توسعه است و پرستاران ستون اصلی حوزه سلامت هستند.

فتح‌الله نوروزی در جشن روز پرستار افزود: اگر چنانچه بخواهیم زیرساخت توسعه پایدار و زیربنای فعالیت‌های اقتصادی و پیشرفت‌های اجتماعی یک ملت را، حوزه سلامت بدانیم، نقش پرستاران بسیار روشن و مبرهن است.
وی ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار، از برگزاری این جشن باشکوه تشکر کرد و عنوان داشت: پرستاران سهم به سزایی در بهداشت و سلامت جامعه دارند، پرستاران ستون اصلی حوزه سلامت هستند.
نوروزی گفت: پرستاران نقش مهمی در حفظ و ارتقا سلامت جامعه دارند، امروز پرستاران با تأسی از الگوی بی‌بدیل خود یعنی حضرت زینب (س)، نمونه‌ای از صبر را در مسیر نظام سلامت کشور به نمایش گذاشته‌اند.
وی اظهار داشت: روز پرستار فرصت مناسبی برای ارج نهادن به خدمات، ایثار و مجاهدت باارزش این قشر زحمت‌کش پرستار و ترویج ارزش‌های زینبی در جامعه است.
سلامت‌محوری، از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت است
فرماندار شهرستان کنگان عنوان کرد: از افتخارات دولت تدبیر و امید این است که سلامت یکی از محوری‌ترین و اولویت اصلی برنامه‌های آن بوده و در بحث زیرساختی نیز توجه خاصی به این موضوع شده است؛ قطعاً در ایام و مدت‌زمان پیش رو این اولویت را همچنان مدنظر قرار خواهیم داد و از هیچ کمکی نیز در این راه فروگزار نخواهیم کرد.
نوروزی در مورد تأمین اعتبار برای تهیه "ست" پزشکی اتاق عمل برای جراحی مغز و اعصاب، اطمینان داد که به‌زودی انجام خواهد شد.
وی گفت: در حال پیگیری جدی برای احداث درمانگاه تخصصی در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان هستیم که ان‌شاءالله هرچه سریع‌تر شاهد کلنگ زنی این پروژه بسیار مهم باشیم.
پرستاری شغل مقدسی است و پرستاران انسان‌های ارزشمندی هستند
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در جمع پرستاران و مسئولین شهرستان کنگان ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: علیرغم مشکلات فراوانی که در حرفه پرستاری وجود دارد ولی این قشر بزرگوار با عشق و محبت به همنوع خود، صحنه‌های زیبایی از گذشت و ایثار را خلق می‌کنند.
دکتر سعید کشمیری با ابراز خوشحالی از حضور در جمع صمیمی پرستاران بیمارستان کنگان افزود: شغل پرستاری از مشکل‌ترین و پرزحمت‌ترین مشاغل است و این قشر زحمتکش بار سنگین مسئولیت نگهداری از بیماران را بر دوش دارند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: پرستاری شغل مقدسی است و کسانی که در این حرفه فعالیت می‌کنند انسان‌های ارزشمندی هستند که از جسم، جان و روحشان می‌گذرند تا کار بسیار ارزشمندی برای جامعه انجام دهند.
دکتر کشمیری گفت: شادابی و نشاط جامعه پرستاری بسیار حایز اهمیت است و لذا برنامه‌های مفرح و بانشاط باید در طول سال وجود داشته باشد.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان نیز در این مراسم ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان و پرستاران، این روز را تبریک گفت و سپس به ارائه گزارشی از شرایط بیمارستان کنگان پرداخت.
دکتر حسن حیدری اظهار داشت: در جریان اجرای طرح تحول نظام سلامت در سه سال گذشته به نسبت سال‌های قبل، یک دوره طلایی محسوب می‌شود.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان افزود: امروزه تقریباً 100 در صد عمل‌های جراحی که در سطح جهان انجام می‌شود، در جمهوری اسلامی ایران نیز انجام می‌شود و درصد بسیار بالایی از جراحی‌هایی که در کلان‌شهرهای ایران انجام می‌شود، بیمارستان کنگان نیز قادر به انجام آن است.
دکتر حیدری گفت: این بیمارستان سال‌ها قبل برای جمعیت 25 هزار نفر احداث شد ولی امروزه شاهد آن هستیم که این مرکز درمانی علاوه بر شهرستان کنگان، شهرستان‌های هم‌جوار در جنوب استان و بخش‌هایی از استان فارس و هرمزگان را نیز پوشش می‌دهد.
وی عنوان کرد: این بیمارستان باافتخار علاوه بر موارد بالا، خانواده بزرگ صنعت منطقه (که باعث افزایش جمعیت در منطقه شده است) را نیز پوشش می‌دهد.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود 2 هزار و 400 زایمان طبیعی رایگان، 13 هزارم آر آی از تیرماه سال 95 تاکنون در بیمارستان کنگان صورت گرفته و 480 نوزاد ظرف 16 ماه گذشته در ان آی سی یو بیمارستان کنگان تحت مراقبت و درمان قرارگرفته‌اند.
دکتر حیدری گفت: تعداد متخصصین ما ظرف سه سال گذشته به بیش از سه و نیم برابر افزایش‌یافته‌اند، برای بخش بسیار حساس اورژانس، 5 متخصص طب اورژانس را جذب کردیم و در حال حاضر نیز شاهد جذب 4 متخصص جراح مغز و اعصاب برای این مرکز درمانی هستیم.
وی اضافه کرد: تمام این اتفاقات خوب و امیدوارکننده به یمن نظام مقدس جمهوری اسلامی، سفر مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید شکل‌گرفته است.
 دکتر حیدری اظهار داشت: جا دارد در این میان از همکاری، تعامل و مساعدت جناب آقای مهندس مهدی یوسفی مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس و همچنین مهندس صفاییان دبیر شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس تشکر کرد.
صنعت می‌تواند نقش مؤثرتری در حوزه سلامت ایفا کند
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) گفت: حوزه نفت و صنعت می‌تواند نقش مؤثرتری در حوزه سلامت شهرستان کنگان ایفا کند، تقاضای ما از تمام مدیران صنعت، برنامه‌ریزی بر اساس محوریت سلامت است، هیچ توسعه‌ای بدون در نظر گرفتن محور سلامت کامل نخواهد بود.
جشن روز پرستار با حضور مسئولین در کنگان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان شب گذشته، جشن بزرگ روز پرستار در کنگان با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، فرماندار شهرستان کنگان، رییس دادگستری شهرستان، نماینده سازمان منطقه ویژه پارس، امام‌جمعه کنگان و سیراف، امام‌جمعه اهل سنت کنگان، فرماندهی انتظامی شهرستان، رییس شورای شهر کنگان، دیگر مسئولین محلی و جمعی از پرستاران بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان برگزار شد.
در حاشیه این مراسم، دومین نشریه داخلی بیمارستان کنگان توزیع شد.
در بخش پایانی مراسم از پرستاران نمونه، جانبازان و فرزندان شاهد شاغل در بیمارستان، تیم مشترک فوتسال شبکه بهداشت و بیمارستان کنگان تجلیل شد.
گفتنی است از مهندس مهدی یوسفی مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس به مناسبت تعامل و همکاری بسیار ارزنده با بیمارستان کنگان و همچنین مهندس محمد صفاییان بابت اهدا دو دستگاه اتوآنالایزر و رادیولوژی دیجیتال نیز در این مراسم تقدیر شد.
در بخش دیگری از برنامه از خیرینی که سال‌ها قبل، استارت ساخت بیمارستان امام خمینی (ره) را زدند نیز تقدیر شد.
گفتنی است که قبل از شروع مراسم، برنامه صرف شام برای تمام حضار انجام شد.
انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
روز.پرستار     فرماندار     فتح‌الله.نوروزی     دکتر.سعید.کشمیری     دکتر.حسن.حیدری     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   9 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >