واحد احیای قلبی ریوی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه راه‌اندازی شد

12 اسفند 1396
سرپرست بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه گفت: به‌منظور خدمت‌رسانی هرچه مطلوب و سریع‌تر به بیماران، واحد جدید احیای قلبی ریوی (سی پی آر) با تجهیزات کامل در این بیمارستان راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه، شهرام جلال پور افزود: واحد احیاء قلبی ریوی (CPR) بخش اورژانس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه با ظرفیت ۲ تخت با تجهیزات کامل و بهره‌گیری از فضای مناسب به بهره‌برداری رسید.
سرپرست بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه گفت: ساخت واحد مجهز احیاء و سالن انتظار جدید و افزايش چهار تخت بستري به بخش اورژانس جهت توسعه و الحاق به اورژانس فعلي در زمینی به مساحت یک‌صد مترمربع و با مبلغی معادل ۲ میلیارد و 500 میلیون ریال در بهترین مکان ممکن، جهت خدمت‌رسانی سریع به بیماران احداث، تجهيز و راه‌اندازی شد.
جلال پور افزود: هر دو تخت این واحد دارای تجهیزات تخصصی کامل شامل الکتروشوک، تنفس مصنوعی، پالس اکسیمتری، مانیتورینگ قلبی، ساکشن، سونوگرافی fast و ... می‌باشد.
وی تصریح کرد: با امید به اینکه با راه‌اندازی و تکمیل این فضا قبل از شروع عید و تعطیلات نوروز, شاهد ارایه خدمات بهتر و مناسب‌تری به مراجعین محترم باشیم.
متخصص طب اورژانس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه نیز گفت: بیماران دچار ایست قلبی تنفسی و نیازمند احیا شامل بیماران ترومایی و غیر ترومایی، بیماران نیازمند مانیتورینگ دقیق و درخطر ایست قلبی تنفسی که ممکن است در طی بستری نیاز به امکانات احیا و اقدامات پیشرفته داشته باشند بلافاصله به این واحد منتقل و تحت مراقبت مستقیم قرار می‌گیرند.
دکتر عبدالحسینی تصریح کرد: زمان ماندگاری بیماران در اتاق احیا بسته به شرایط بیمار و نظر پزشک معالج خواهد داشت‌ و عموماً بیماران تا زمان انتقال به بخش ویژه و پایدار شدن شرایط در آنجا خواهند ماند و اکثر بیماران زیر ۶ ساعت تعیین تکلیف خواهند شد.
انتهای پیام/م.ک 4030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     cpr     شهرام.جلال‌پور     دکتر.عبدالحسینی     بیمارستان.امیرالمومنین     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   12 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >