رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر:
آحاد جامعه در اجتماعی کردن سلامت مشارکت کنند/ گزارش تصویری

29 فروردين 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: سلامت مقوله‌ای است که تنها یک مجموعه نمی‌تواند از عهده آن برآید و باید اجتماعی شود و همه آحاد جامعه در تحقق آن مشارکت و همکاری کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر سعید کشمیری در اولین مجمع سلامت شهرستان گناوه افزود: دراین‌ارتباط باید از منابع و ظرفیت همه اقشار جامعه برای اجتماعی کردن سلامت نظیر سازمان‌های مردم‌نهاد، مشارکت‌های فکری و تصمیم سازی برای تشخیص اولویت‌های بهداشتی بهره گرفته شود.
وی اظهار کرد: وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی 20 درصد از سلامت را می‌تواند کنترل کند و مابقی دست دانشگاه بیمارستان و پزشک و پرستار نیست.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: ادارات نیز در اجتماعی کردن سلامت بر اساس حوزه فعالیت خود ایفای نقش کنند.
این مقام مسئول بابیان اینکه عوامل زیادی بر سلامت تأثیر دارد، گفت: حدود 60 عامل بر سلامتی انسان تأثیرگذار است که نشاط، سواد، سرگرمی، تغذیه، محیط کار، رفتار، شرایط و سبک زندگی و آب بخشی از آن است.
دکتر کشمیری گفت: مفهوم سلامت برای مردم، نبودن بیماری نیست بلکه باید در بعد روانی و جسمی سالم و دارای معنویت بالا و دغدغه مند باشد
وی بابیان اینکه بر اساس ابلاغ وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، استانداران رییس مجمع سلامت استان و فرمانداران رییس این مجمع در شهرستان به شمار می‌آیند، افزود: باید مجمع سلامت محله شکل بگیرد تا مشکلات این حوزه از پایین به بالا بر اساس اولویت‌بندی شناسایی، نیازسنجی و به مرکز ارایه شود.
در این نشست از عوامل و مسئولان کمیته‌های نظام‌نامه سلامت شهرستان گناوه تقدیر شد.

انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     مجمع.سلامت     دکتر.سعید.کشمیری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   29 فروردين 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >