به مناسبت هفته سلامت انجام شد:
برپایی ایستگاه سلامتی در میدان رئیسعلی دلواری بوشهر

10 ارديبهشت 1397
مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت اقدام به برپایی غرفه‌های سلامت در میدان رئیسعلی دلواری کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان داشت: به مناسبت هفته سلامت (7-1 اردیبهشت‌ماه) که با شعار پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه‌جا نام‌گذاری شده است مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با همکاری معاونت دانشجویی فرهنگی  دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری به‌منظور آگاهی بخشی عمومی در خصوص سلامت فردی و خانوادگی، اقدام به برپایی ایستگاه سلامتی در پارک تشریفات بوشهر کرد.
مهندس حسن فخرایی افزود: اندازه‌گیری فشارخون، قد و وزن، چکاب قند خون و خطرسنجی‌های اولیه جهت پیشگیری و مراقبت از بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت ازجمله خدمات ارایه شده در این غرفه‌ها بود.
وی تصریح کرد: آموزش‌های لازم نیز با استفاده از روش‌های توضیح و ارایه کتابچه و پمفلت های علمی ساده و روان، به مراجعین داده شد و تعداد زیادی از افراد میان‌سال باسابقه بیماری و در معرض خطر، جهت انجام آزمایش‌های قند، چربی خون و ویزیت رایگان فرم ارجاع به آزمایشگاه مرکزی، دریافت کردند.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار کرد: غرفه تن‌سنجی، ایستگاه بازی و سرگرمی، مشاوره تغذیه و مامایی از دیگر برنامه‌های این غرفه‌ها بود.
مهندس حسن فخرایی برپایی اینگونه طرح‌ها را در سطح شهر  مفید خواند و افزود: اجرای این طرح‌ها علاوه بر ارتقای سطح سلامت جامعه می‌تواند به آگاهی بخشی عمومی  نیز کمک قابل‌توجهی نماید.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
ایستگاه.سلامت     هفته.سلامت     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   10 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >