معاون وزیر بهداشت:
برای احداث کلینیک تخصصی و ال دی آر در بیمارستان کنگان کمک خواهیم کرد

18 امرداد 1397
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای احداث کلینیک تخصصی و ال دی آر در بیمارستان کنگان کمک خواهیم کرد.

دکتر قاسم جان بابایی در نشست هم‌اندیشی حوزه سلامت شهرستان کنگان استان بوشهر عنوان داشت: استان بوشهر در حوزه سلامت یکی از استان‌های محروم کشور می‌باشد و این محرومیت به‌جامانده از همه ادوار (از قبلِ انقلاب) است، بنابراین شاید کارهای بزرگی هم که در این منطقه انجام شود، ممکن است زیاد به چشم نیاید.

وی اظهار داشت: در دوره اول دولت تدبیر و امید زحمات زیادی از جانب وزیر محترم، ریاست دانشگاه (دکتر رئیسی و پس‌ازآن دکتر کشمیری) کشیده شد و در آن مقطع بازسازی‌هایی انجام شد، تعداد تخت‌های بیمارستانی افزایش یافت و خیلی از کارهای مؤثر دیگر در حوزه سلامت را انجام دادند که قابل قیاس با هیچ دوره‌ای نبوده است.

امکاناتی که باید ایجاد شود حق مردم است

دکتر جان بابایی یادآور شد: دلیل حضور ما در استان بوشهر بررسی کمبودها و کاستی‌ها است، معتقدیم امکاناتی که تاکنون ایجادشده حق مردم بوده و امکاناتی که باید ایجاد شود نیز حق مردم است که آن را داشته باشند.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: قسمتی از این مشکلات و کمبودها مربوط به حوزه درمان است که باید پیگیر آن باشیم.

دکتر جان بابایی بیان کرد: بحث کلینیک تخصصی و مراکز ال دی آر جز وظایف وزارت بهداشت است و با توجه به بازدیدی که از کنگان داشتیم سعی می‌کنیم هرچه زودتر این پروژه‌ها را عملیاتی و اجرا نماییم تا مردم از این امکانات نیز استفاده کنند.

وی ادامه داد: در خصوص ال دی آر و کلینیک تخصصی هرچه زودتر از نظر مالی و تجهیزاتی کمک خواهیم کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بابیان اینکه یکی از مشکلات استان بحث اورژانس بین‌شهری و جاده‌ای است گفت: این استان حدود 1000 کیلومتر مسیر ساحلی دارد، هم‌جوار با چند استان می‌باشد و این نشان می‌دهد که نیازمند توجه ویژه در بخش اورژانس بین جاده‌ای برای تسریع در انتقال بیماران است.

سرمایه‌گذاری حوزه سلامت درجاهایی انجام شود که بیشترین و بهترین خدمت را نصیب مردم کند

دکتر جان بابایی افزود: با توجه به میزان منابعی که در اختیارداریم باید به نحوی مدیریت کنیم که سرمایه‌گذاری حوزه سلامت درجاهایی انجام شود که بیشترین و بهترین خدمت را نصیب مردم کند.

وی تصریح کرد: چنانچه دانشگاه علوم پزشکی بخواهد کنگان را به‌عنوان مرکز درمانی جنوب استان قرار دهد و تولیت درمان شهرهای هم‌جوار و منطقه را نیز بر عهده بگیرد ما استقبال خواهیم کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: هر تصمیمی که می‌گیریم با توجه به محدودیت منابع مالی باید بیشترین اثر را داشته باشد، هر نوع سرمایه‌گذاری بی‌مورد و احساسی و شعاری که صرفاً در یک مقطع بخواهد مورداستفاده سیاسی برخی افراد قرار گیرد، خیانتی آشکار به‌حساب ما تصمیم‌گیرندگان محسوب می‌شود.

دکتر جان بابایی گفت: سرمایه‌گذاری در زمینه ایجاد امکانات حوزه سلامت باید به شکلی باشد که مردم بدون هیچ‌گونه سوءاستفاده‌های سیاسی، بتوانند بالاترین و بیشترین بهره را از آن ببرند و خدمت‌رسانی واقعی در آنجا اتفاق بیفتد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ارائه هر خدمتی طبق سطح‌بندی انجام می‌شود و سیاست وزارت مبنی بر متمرکز کردن تمام خدمات و سرمایه‌گذاری در یک مرکز نیست بنابراین باید خدمات ما در سطوح مختلف تعریف شود و اگر قرار است در کنگان بیمارستانی مجهز داشته باشیم باید تجمیع نیروی انسانی ما شامل پزشک و پرستار و نیروی انسانی به‌علاوه تجهیزات پزشکی را برای کنگان تعریف کنیم و تصمیم وزارت بهداشت این است که تجهیزات را بر مبنای سطح‌بندی اختصاص دهد.

دکتر جان بابایی اظهار داشت: در خصوص سایر درخواست‌های مربوط به شهرهای بنک، سیراف و دیگر مناطق شهرستان باید این درخواست‌ها را انتقال دهم. درخواست شبانه‌روزی شدن درمانگاه شهر (تاریخی) سیراف را نیز به جناب وزیر منتقل خواهم کرد.

گفتنی است دکتر قاسم جان بابایی صبح روز چهارشنبه از فرودگاه بین‌المللی خلیج‌فارس عسلویه برای بررسی وضعیت درمان و بازدید از بیمارستان‌های استان بوشهر وارد استان شد و در نشست هم‌اندیشی حوزه سلامت شهرستان کنگان حضور پیدا کرد.

 

 

انتهای پیام/م.ص 4020

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کلینیک.تخصصی     ال.دی.آر.بیمارستان.کنگان     احداث    

تاریخ بروز رسانی:   18 امرداد 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >