جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور:
طرح سلامت‌محور «شهید رهنمون» در شهرستان کنگان انجام می‌شود

24 شهريور 1397
جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: طرح سلامت‌محور «شهید رهنمون» در شهرستان کنگان انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، دکتر مجید احمدی در نشست هماهنگی اجرای طرح سلامت‌محور «شهید رهنمون» در شهرستان کنگان اظهار داشت: طرح شهید رهنمون استمرار فرآیند خدمت‌رسانی است که بسیج طی دو دهه در سراسر کشور و در قالب صدها تیم خدمت‌رسانی انجام داده است.
جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور ادامه داد: این طرح با محوریت خدمت‌رسانی به مردم در حوزه سلامت، بهداشت و درمان انجام می‌شود.
وی ادامه داد: در قالب این طرح به‌جای اینکه بامطالعه کمتر و گستردگی بیشتری در مناطق، خدمت‌رسانی انجام شود، پیش از ارسال تیم‌ها، منطقه مطالعه می‌شود و تیم‌ها، بافت و تعداد ثابتی را خواهند داشت.
دکتر احمدی افزود: این طرح با مرکزیت سازمان بسیج جامعه پزشکی و در استان‌ها توسط مسئولین بسیج جامعه پزشکی استان راهبری می‌شود.
وی تصریح کرد: این طرح محصول یک کار تیمی و هم‌افزایی همه نهادها و سازمان‌های رسمی و خصوصی و دولتی و نیمه‌دولتی بهداشت و درمان هر استان است که شامل عزیزان ما در شبکه بهداشت و درمان که وابسته به دانشگاه علوم پزشکی هستند، بیمارستان‌ها، مجموعه تأمین اجتماعی‌ها، هلال‌احمر و همه نهادهایی که مرتبط با نظام سلامت آن استان هستند.
مردم نتیجه طرح شهید رهنمون را لمس کنند
فرماندار شهرستان کنگان نیز در این نشست گفت: از اقدام پزشکی و فرهنگی این تیم تقدیر و سپاس‌دارم؛ همچنین از سرکار خانم دکتر الماسی بابت پیگیری این موضوع کمال تشکر را دارم.
فتح‌الله نوروزی در بخش دیگری از سخنان خود، شبکه بهداشت و درمان شهرستان و بیمارستان امام خمینی (ره) را به‌عنوان ظرفیت‌های منطقه با زیرساخت خوب معرفی کرد و گفت: انتظار دارم از موضوع سلامت تا جایی که می‌توانید پشتیبانی کنید و نتیجه عملی آن را مردم قبل از ما ببینند و لمس کنند.
فرماندار کنگان افزود: بسته آموزش را محکم و قوی ببندید، پیشگیری قطعاً مهم‌تر و نسبت به درمان در اولویت است، چنانچه میسر است با استفاده از روان شناسان قوی در بحث مهارت‌های زندگی نیز ورود کنید، امروز چنانچه خانواده‌ها را با آموزش قوی، توانمند سازیم، قطعاً آن خانواده می‌تواند مسیر درستی را برای خود ترسیم کند.
نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: هدف نهایی ما در طرح شهید رهنمون، استفاده حداکثری مردم از خدمات حوزه سلامت است.
سکینه الماسی ادامه داد: وزارت نفت و سازمان تأمین اجتماعی در شهرستان‌های کنگان و عسلویه بیشترین نفوذ را دارند و قرار است که ان‌شاءالله بتوانیم از این دو ظرفیت بزرگ برای مردم استفاده ببریم.
نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هم‌اکنون در شهرستان عسلویه، جم و کنگان به ترتیب سازمان تأمین اجتماعی، وزارت نفت و وزارت بهداشت، متولی امر درمان هستند.
وی اظهار داشت: اقشار نیازمندی در روستاها حضور دارند که از آن جمله می‌توان به روستاهای دورافتاده‌ای مانند لاور گل و لاور ده، پرک، شیرینو و... از شهرستان کنگان اشاره کرد.
الماسی افزود: این عزیزان بنا به دلایلی از دریافت خدمات کامل در حوزه سلامت، محروم بوده‌اند و نداشتن خدمات بیمه‌ای و غیره، باعث شده تا روستاییان این منطقه کمتر بتوانند از خدمات کامل درمانی و حوزه سلامت استفاده کنند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه سپاه و بسیج در تمام زمینه‌ها در بحث محرومیت‌زدایی پیش‌قدم بوده‌اند، ما نیز جلساتی با این عزیزان گرفتیم و خواستار حضور و همکاری آن‌ها در حوزه سلامت و به‌خصوص درمان و پیشگیری برای مردم این منطقه شدیم تا ان‌شاءالله خدمت‌رسانی و خدمات‌دهی شایسته‌ای انجام دهند.
وی گفت: قرار است از ظرفیت‌های موجود در منطقه و استان که در اختیار این عزیزان می‌گذاریم، این دوستان به‌صورت تیمی در اینجا حضور پیداکرده و به مردم خدمات ارائه دهند.
کارهای مطالعاتی و تحقیقی در کنگان انجام شود
رییس شورای اسلامی شهر کنگان نیز در این نشست گفت: ماندگاری پزشکان طرح شهید رهنمون در کنگان اهمیت زیادی دارد و هرچه ماندگاری آن‌ها بیشتر باشد، خدمات‌دهی آن‌ها به مردم نیز بیشتر خواهد بود و به همان میزان مسئولین شهر و شهرستان می‌توانند ظرفیت‌های کنگان را در اختیار این بزرگواران قرار دهند.
مرتضی منصوری اظهار داشت: پیشنهاد و درخواست ما از این گروه فعال این است که کارهای پژوهشی، مطالعاتی و تحقیقی را در منطقه ما انجام دهند؛ موضوع این تحقیقات می‌تواند تأثیر صنعت بر سلامت مردم در مناطق پیرامونی باشد، تأثیر صنعت بر روان، جسم، بیماری‌زایی و غیره می‌تواند موضوع مطالعه و بررسی این گروه باشد؛ حتی می‌توان کنگان را به گروه‌های دانشجویی برای تحقیق در مورد مقاله یا پایان‌نامه معرفی کرد.
رییس شورای اسلامی شهر کنگان خطاب به این گروه پزشکی و نهادهای حامی آن‌ها بیان کرد: فعالیت‌های این تیم پزشکی به سمت توسعه مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان پیش رود تا تأثیرگذاری آن نیز بیشتر شود.
بهبود سلامت در شهرستان کنگان
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان نیز در این نشست گفت: لازم است پایگاهی مناسب در راستای بهبود سلامت در شهرستان ایجاد شود.
دکتر حسن حیدری اظهار داشت: نیاز است که صنعت کمک بیشتری به موضوع درمان منطقه کند و در این راستا مسئولین شهرستانی و نماینده محترم مردم جنوب استان می‌توانند رایزنی‌های لازم را انجام دهند.
وی عنوان کرد: حضور دائمی متخصصین در منطقه امری لازم است تا مردم بتوانند استفاده بیشتری از وجودشان ببرند.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: ما برای همکاری با این طرح سودمند برای مردم شهرستان، بخشی از ساختمان درمانگاه کوثر را با تجهیزات پزشکی و غیره پزشکی در اختیار تیم بسیج جامعه پزشکی کشور می‌گذاریم.
دکتر حیدری تصریح کرد: دلیل همکاری ما نیز این است که این طرح با محوریت خدمت‌رسانی به مردم در حوزه سلامت و بهداشت و درمان است و ما نیز به‌عنوان عضوی از جامعه پزشکی کشور خود را موظف به همکاری با این تیم و خدمت به مردم می‌دانیم.
وی اظهار داشت: انتظار داریم که این تیم پزشکی با ایجاد یک پایگاه دائمی در کنگان، ماندگاری بالایی در این شهر داشته باشند و باعث ماندگاری بالا در میان پزشکان نیز شود.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان افزود: درخواست دیگری که توقع داریم بسیج جامعه پزشکی کشور انجام دهد این است که برای جذب متخصصین موردنیاز شهرستان با ما نیز مشورت کنند. از این طریق می‌توان متخصصین را در زمینه‌های مختلف و با توجه به اولویت، جذب کرد.
دکتر حیدری گفت: مورد دیگر درخواست ما این است که این تیم قوی به همراه خود تجهیزات موردنیاز منطقه را برای درمان مردم بیاورد، هرچند ما نیز تجهیزات، فضا، ساختمان و امکانات را در حد توان در اختیارشان خواهیم گذاشت.
وی عنوان کرد: هر فرد یا مجموعه‌ای که بتواند بخشی از بار خدمت به مردم در حوزه سلامت را بر دوش بکشد، برحسب وظیفه اخلاقی با آن‌ها همکاری خواهیم کرد.
به‌زودی باهمت سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، طرح خدمت‌رسانی به مردم شهرستان کنگان در حوزه سلامت، بهداشت و درمان در قالب طرح شهید رهنمون انجام می‌شود.
سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور باهدف ارایه خدمات به مردم محروم در حوزه سلامت، بهداشت و درمان، طرح خود را با عنوان شهید رهنمون در محل درمانگاه کوثر کنگان اجرا می‌کند.
در طرح شهید رهنمون تیم‌های آموزشی، بهداشتی و درمانی در مناطق جغرافیایی مشخصی به‌صورت دوره‌ای به این مناطق سفرکرده و مسایل و مشکلات بهداشتی، درمانی، آموزشی و تغذیه‌ای مردم را بررسی می‌کنند.
 مهم‌ترین هدف این طرح، ارتباط تنگاتنگ اعضای تیم‌ها با مردم منطقه است؛ اعضای هر تیم باید به‌عنوان یک بسیجی فعال، دلسوز و مردم‌دوست و با برقراری ارتباط عاطفی با مردم به حل مشکلات آنان (در حوزه سلامت) بپردازند.
انتهای پیام/ م.ص ۴۰۲۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شهید.رهنمون     دکتر.مجید.احمدی     فرماندار     فتح‌الله.نوروزی     نماینده.مجلی     سکینه.الماسی    
مرتصی.منصوری     دکتر.حسن.حیدری     بیمارستان.امام.خمینی     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   24 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >