طرح ملی مکمل یاری دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه اول و دوم شهرستان دیلم آغاز شد

18 مهر 1397
آیین آغازین طرح ملی مکمل یاری دانش آموزان با قرص آهن و ویتامین دی در آموزشگاه متوسطه اول دخترانه دریا شهرستان دیلم به‌صورت نمادین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان در این آیین به‌سلامت و اهمیت آن در پیشرفت فرد، خانواده و جامعه اشاره کرد و گفت: اجرای طرح مکمل یاری برای دانش آموزان مقطع متوسطه اول و دوم حایز اهمیت بوده و دانش آموزان مکمل‌هایی را که به‌رایگان در اختیار آنان قرار داده می‌شوند، به نحو صحیح مصرف کنند
مهندس ایرج زنده بودی افزود: کمبود آهن یکی از معضلات جامعه امروز ما است که لازم است با آموزش‌های لازم کنترل و مرتفع گردد
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم اظهار داشت: با عدم مصرف قرص آهن، خستگی و بی‌حوصلگی به سراغ افرادی که با کمبود آهن در بدن مواجه هستند نیز می‌آید
کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه جامعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم نیز گفت: کمبود ویتامین دی یکی از علل مهم ابتلا افراد به پوکی استخوان، نرمی استخوان، راشیتیسم و کاهش سطح ایمنی است و نقش ویتامین " د " در پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر ازجمله دیابت، بیماری‌های قلبی – عروقی، انواع سرطان‌ها به‌خصوص سرطان کولورکتال، بیماری ام اس را مؤثر است.
آذین صبوری مصرف مکمل‌ها را برای پیشگیری از گرسنگی سلولی، ضروری دانست و در خصوص اهمیت تغذیه صحیح در تأمین انرژی و ریزمغذی‌های بدن بر حفظ سلامت جسم و روح دانش آموزان مطالبی را عنوان کرد و نحوه مصرف مکمل‌ها و روند توزیع آن در مدارس دخترانه و پسرانه تحت پوشش را تشریح کرد.
در این مراسم مکمل فرفولیک و ویتامین دی ۳ به همراه یک‌کاسه عدسی که با ترکیب سیب‌زمینی، کدو، آب‌لیمو ترش مغذی شده بود بین دانش آموزان توزیع گردید.
در حاشیه این مراسم، غذاها و میان وعده‌های بومی- محلی شهرستان که از منابع مهم آهن و ویتامین دی می‌باشند که توسط دانش آموزان تهیه‌شده بود، در معرض نمایش قرار گرفت.
انتهای پیام/ م.ب ۳۰۶۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مکمل.یاری     مهندس.ایرج.زنده‌بودی     آذین.صبوری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم        

تاریخ بروز رسانی:   18 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >