به مناسبت هفته سالمند؛
همایش پیاده‌روی سالمندان در روستای کره بند بوشهر برگزار شد

21 مهر 1397
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت کره بند از برگزاری همایش پیاده‌روی سالمندان به مناسبت هفته سالمند در روستای کره بند شهرستان بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت کره بند با بیان اینکه پیر شدن و سالخوردگی با کاهش تدریجی فعالیت‌های فیزیکی و افزایش بیماری‌های مزمن همراه می‌شود گفت: بهبود تغذیه، تحرک بدنی و مراقبت‌های جسمی و روانی تا حد زیادی می‌تواند از این مشکلات پیشگیری کند و یا آن را کاهش دهد.
تنتا نوروزیان بیان داشت: به مناسبت گرامیداشت هفته سالمندان، همایش پیاده‌روی با مشارکت ۴۰ نفر از سالمندان و با حضور سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت کره بند، دهیاری و شورای اسلامی روستای کره بند با شعارهای بهداشتی (تحکیم حقوق سالمندان و تغذیه سالم و سلامتی زندگی را ادامه می‌دهیم) برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه فشارخون بالا، چربی خون و قند خون از مشکلات شایع دوران سالمندی هستند، ادامه داد: تغذیه مناسب، پیاده‌روی، مصرف نکردن دخانیات و مراقبت‌های بهداشتی مستمر از دیگر راه‌های کنترل این مشکلات است.
نوروزیان اظهار داشت: در این همایش برنامه‌های متنوع مانند شعرخوانی، خاطره گویی و نیز اجرای مسابقه بین سالمندان برگزار شد.
وی بیان کرد: در همایش به‌رسم یادبود توسط مرکز بهداشت شهرستان، دهیاری و شورای اسلامی روستایی به سالمندان جوایزی اهداء گردید و با صبحانه سالم از تمام شرکت‌کنندگان پذیرایی شد.
انتهای پیام/ ز.ر- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
همایش     هفته.سالمند     تنتا.نوروزیان     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   21 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >