سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه:
۲۱ هزار و ۶۷۸ نوجوان گناوه‌ای ارزیابی سلامت شدند

22 مهر 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: در اجرای طرح تحول نظام سلامت ۲۱ هزار و ۶۷۸ نوجوان در مراکز خدمات جامع سلامت این شهرستان تحت مراقبت، معاینه و ارزیابی سلامت قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، مهندس محمد بازیاری در جلسه هماهنگی برنامه‌های مشترک بهداشتی با اداره آموزش‌وپرورش شهرستان گناوه و منطقه بندر ریگ عنوان داشت: در سال ۹۷ برنامه‌ریزی‌های مدونی با همکاری شبکه بهداشت و درمان و اداره آموزش‌وپرورش جهت ارتقاء سلامت دانش آموزان گناوه انجام‌شده است.
این مقام مسئول گفت: آموزش‌وپرورش در اجرای برنامه‌های بهداشتی در مدارس شهرستان گناوه همکاری بسیار خوب و نزدیکی با شبکه بهداشت و درمان شهرستان دارد که جای تقدیر است.
وی افزود: اهداف و اهمیت اجرای برنامه‌های بهداشتی در مدارس ارتقای سلامت دانش آموزان و آینده‌سازان است.
مهندس بازیاری اظهار داشت: دانش آموزان آینده‌سازان کشور هستند که باید با برنامه‌ریزی‌های مناسب سلامت جسمی و فکری این عزیزان را تأمین کرد.
کارشناس مسئول واحد سلامت مدارس، نوجوانان و جوانان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز به اهمیت مراقبت دانش آموزان ۶ تا ۱۸ سال به‌صورت هر سه سال یکبار اشاره‌کرده و افزود: تاکنون تعداد ۲۱ هزار و ۶۷۸ نوجوان ۶ تا ۱۸ سال در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان گناوه حداقل یکبار مراقبت شده‌اند و معاینات و ارزیابی سلامت برای آن‌ها انجام‌شده است.
کبری دانیالپور افزود: با توجه به حساسیت سن بلوغ، به دانش آموزان دختر پایه ششم و استمرار طرح کاسپین ۵ (آموزش تحرک بدنی-تغذیه-کنترل خشم) در مدارس، توسط کارشناسان این شبکه آموزش‌های لازم داده‌شده است.
کارشناس مسئول واحد بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز به مسئله پدیکلوز به‌عنوان یک مشکل مهم بهداشتی در سطح مدارس به‌ویژه دختران ۶-۱۲ سال پرداخته و ادامه داد: در سال ۹۶، تعداد ۱۹ هزار و ۳۴۹ نفر از دانش آموزان معاینه و یک هزار و 771 نفر مبتلا بوده که تحت درمان قرارگرفته‌اند.
کارشناسان مسئول واحد بهبود تغذیه، سلامت دهان و دندان، بهداشت محیط و آموزش سلامت نیز به تشریح برنامه‌های خود و همکاری مدارس در انجام طرح وارنیش و طرح عاری از پوسیدگی دندان در دانش آموزان پایه ششم ابتدایی، برنامه‌های آهن یاری و مکمل یاری با پرل مگادوز ویتامین D، بهداشت محیط مدارس، بوفه مدارس، شیر مدارس، اجرای برنامه ملی خود مراقبتی سازمانی در مدارس و اجرای برنامه تربیت سفیران سلامت دانش‌آموزی پرداخته شد.
گفتنی است جلسه هماهنگی برنامه‌های مشترک بهداشتی با اداره آموزش‌وپرورش شهرستان گناوه و منطقه بندر ریگ با حضور معاون پرورشی و کارشناسان سلامت آموزش‌وپرورش و سرپرست و کارشناسان فنی مرکز بهداشت کارشناس واحد مدارس جوانان و نوجوانان، واحد سلامت دهان و دندان، بهبود تغذیه جامعه، بهداشت محیط، بیماری‌های واگیر و آموزش سلامت در شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد.با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مهندس.محمد.بازیاری     کبری.دانیال‌پور     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   22 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >