اجرای طرح یک وعده‌غذای گرم در روستا مهدهای عسلویه

28 مهر 1397
طرح یک وعده‌غذای گرم با حضور سرپرست شبکه بهداشت و درمان عسلویه، رییس شورای اسلامی و دهیار بیدخون، رییس اداره بهزیستی و مسئول و کارشناس واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در روستا مهد بیدخون اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه؛ سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در این آیین گفت: هدف از اجرای طرح یک وعده ‌غذای گرم در روستا مهدها، پیشگیری از سوءتغذیه کودکان، جذب بیشتر کودکان در مهدهای روستایی و مهدهای حاشیه شهرها به‌منظور آموزش استفاده از تغذیه مناسب و سالم است.
جاسم زارعی تصریح کرد: این برنامه در یک دوره 120 روزه اجرا می‌شود و در ابتدای اجرای طرح همکاران ما در شبکه بهداشت و درمان با بررسی وضعیت تغذیه مناطق، آموزش‌های لازم را در خصوص مواد غذایی موردنیاز کودکان به والدین و مربیان مهدها ارائه می‌دهند.
وی حمایت و حساس سازی جامعه نسبت به دوران کودکی و اهمیت توجه به حقوق انسانی کودکان را به‌عنوان سرمایه‌های ملی ایران اسلامی مهم دانست و گفت: آگاهی و فرهنگ جامعه نسبت به رشد و تکامل جسمی، روحی، ذهنی و اجتماعی کودکان باید افزایش یابد و در این راستا نقش مهدها، مربیان، مدیران و والدین بسیار برجسته و حائز اهمیت است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهار داشت: سال‌های آغازین زندگی کودک، یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین دوره‌های رشد کودکان به شمار می‌آید و آنچه در این دوران رخ می‌دهد به‌طور اساسی بر رشد بعدی و آینده کودک اثرگذار است.
کارشناس مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز با تأکید بر اینکه روستا مهدها، مهدکودک‌هایی هستند که در مناطق روستایی واقع‌شده‌اند گفت: با اجرایی شدن فعالیت‌های کمیته مراقبت تغذیه‌ای کودکان، در این ‌مهدها غذای گرم سرو می‌شود.
به همین ‌منظور جهت اجرایی شدن این مقوله، طرح روستا مهد و برنامه مراقبت تغذیه‌ای با مشارکت شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، اداره بهزیستی، شورای اسلامی و دهیاری روستای بیدخون در مهدکودک روستایی سنا در بیدخون اجرایی شد.
انتهای پیام/ع.م- 3090
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
غذای.گرم     روستا.مهد     بیدخون     شورای.اسلامی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    
دهیار     بهزیستی     کارشناس.تغذیه     جاسم.زارعی    

تاریخ بروز رسانی:   28 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >