رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
طرح همیاران اورژانس در مدارس شهرستان اجرایی می‌شود

21 آذر 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: فراگیری کمک‌های اولیه به‌واسطه رابطه نزدیکی که باجان انسان‌ها دارد، یک امر مهم و ضروری و به‌عنوان یک مهارت زندگی برای اعضای جامعه به‌حساب می‌آید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، ماریا خویش دوست با اشاره به لزوم ارائه آموزش‌های امدادی و کمک‌های اولیه به دانش آموزان گفت: مهم‌ترین اقدام پس از حوادث و سوانح نحوه نجات جان مصدومان است و در صورتی می‌توان این کار را انجام داد که به افراد آموزش داده باشیم.
خویش دوست تصریح کرد: طرح همیاران اورژانس در مدارس دشتستان در حال اجرا می‌باشد و دانش آموزان به دلیل سن پایین و انگیزه بالا جهت یادگیری از اولویت‌های واحد آموزش اورژانس ۱۱۵ می‌باشد که نقش مؤثری در پیشگیری حوادث دارند.
وی اظهار کرد: دانش آموزان با فراگیری مهارت‌های امدادی و کمک‌های اولیه در نقش همیاران اورژانس، این آموزش‌ها را به سایر اعضای خانواده و دوستان خود آموزش دهند تا در صورت نیاز، همه افراد بتوانند به همنوعان خود کمک کنند.
مسئول آموزش اورژانس ۱۱۵ شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: یکی از اقدامات اورژانس ۱۱۵ شهرستان دشتستان برای دانش آموزان پایه‌های مختلف تحصیلی، آموزش کمک‌های اولیه و امدادگری است و طرح همیاران اورژانس از ابتدای آذرماه جهت آموزش به دانش آموزان مقاطع مختلف مدارس شهرستان در حال اجرا می‌باشد و تا پایان سال تحصیلی ادامه دارد.
هادی بخشی افزود: هم‌زمان با هفته پدافند غیرعامل کلاس‌های آموزشی کمک‌های اولیه در حوادث شایع، شامل کنترل خونریزی‌ها، شکستگی‌ها، خفگی سوختگی و تشنج و همچنین آموزش عملی احیای قلبی- ریوی پایه به دانش آموزان و مربیان مدارس برگزارشده است.

انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
همیار.اورژانس     مهارت.زندگی     شبکه.بهداشت.درمان.دشتستان     ماریا.خویش.دوست     هادی.بخشی     اورژانس.115    

تاریخ بروز رسانی:   21 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >