رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
طرح امداد زمستانی آغاز شد

5 دی 1397
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: به‌منظور کاهش مرگ‌ومیر و معلولیت‌های ناشی از حوادث ترافیکی و سرما و ایجاد هماهنگی‌های بین بخشی طرح امداد زمستانی آغاز شد.

دکتر عبدالرحیم دادجو گفت: هماهنگی سازمان‌‌‌ها در اجرای طرح امداد زمستانی در کاهش رسیدن بر بالین حادثه دیدگان از اهمیت بالایی برخوردار است.
دکتر دادجو افزود: در طرح امداد زمستانی علاوه بر استقرار تمامی آمبولانس‌های اورژانس صد و پانزده، ‌تمامي پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ و همچنين پایگاه‌های امداد هوايي برای ارائه خدمات پزشكي به افراد حادثه‌دیده نيز در آماده‌باش كامل قرار دارند.
وی تصریح کرد: در اين راستا ۳۷۷ کارکنان در ۱۵ پايگاه شهري، ۳۵ پايگاه جاده‌ای بااستعداد ۷۵ آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک پایگاه امداد هوایی به ارائه خدمات امدادی در سراسر استان خواهند پرداخت.
از سالم بودن وسایل گرمایشی منازل اطمینان حاصل نمایید
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: شهروندان محترم باید از سالم بودن وسایل گرمایشی و نشتی آلودگی و نشت گاز Co برای جلوگیری از خطر مسمومیت اطمینان حاصل نمایند.
دکتر دادجو افزود: راننده‌های وسایل نقلیه نکات ایمنی را در زمان مه گرفتگی و آب‌گرفتگی معابر رعایت نمایند و ماهیگیران و مالکان شناور‌های دریایی حتماً شرایط جوی و آب و هوایی را بررسی نمایند.
سالمندان مراقب لیز خوردن باشند
وی با توجه به افزایش مأموریت‌های اورژانس ۱۱۵ با موضوع سقوط و زمین خوردن سالمندان در این فصل زمستان گفت: سالمندان باید بیشتر مراقب لیز بودن زمین باشند و برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی لباس گرم بپوشند و از کفش‌های مناسب فصل سرما استفاده کنند و برای کاهش دردهای عضلانی در این فصل بهتر است با روغن‌هایی مثل روغن‌زیتون بدن خود را ماساژ دهند تا سبب استحکام استخوان‌ها شود.
با توجه به شیوع سرماخوردگی مراقبت‌های تنفسی را جدی بگیریم
دکتر دادجو افزود: با توجه به شیوع سرماخوردگی در این فصل باید مراقبت‌های تنفسی را هم جدی بگیریم، افراد در معرض خطر مثل اطفال و سالمندان و مادران باردار حتماً باید از شستشو و ضدعفونی مرتب دست‌ها غافل نشوند، از دست دادن و روبوسی پرهیز کنند، در معرض سرما کمتر قرار بگیرند و در صورت ضرورت از کلاه و شال‌گردن و ماسک استفاده شود.
پرهیز از خوددرمانی در مواجه با بیماری‌ها
وی در حوزه سلامت و پیشگیری از بیماری تصریح کرد: افراد از خوددرمانی جلوگیری کنند و در صورت مشاهده علائم بیماری به پزشک مراجعه شود، داروهایی که پزشک به آن‌ها می‌دهد به دیگران ندهند، مایعات زیاد بخورند و نوشیدنی‌های گرم زیاد استفاده شود، ویتامین‌ها را به‌اندازه نیاز در قالب میوه در رژیم غذایی خود جای دهند.
طرح امداد زمستاني، با شروع فصل زمستان آغازشده و تا ۲۱ اسفندماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام / ز.ن -۵۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
امداد.زمستانی     دکتر.عبدالرحیم.دادجو     اورژانس115    

تاریخ بروز رسانی:   5 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >