با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛
پنجمین کنگره شهدای وزارت بهداشت به میزبانی استان بوشهر آغاز به کار کرد/ گزارش تصویری

21 اسفند 1397
با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پنجمین کنگره شهدای وزارت بهداشت در استان بوشهر آغاز به کار کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این کنگره گفت: مجاهدت‌های جوانان در میدان‌های سخت ازجمله دفاع مقدس با ذکر دعا و روحیه برادری و ایثار همراه شد و ماجراهای صدر اسلام را زنده کرد.
دکتر سعید کشمیری افزود: پدران، مادران و همسران بااحساس وظیفه دینی دل کندند آنگاه با پیکر خون‌آلود یا جسم آسیب‌دیده عزیزانشان روبرو شده و مصیبت را با شکر همراه کردند.
وی تصریح کرد: بوشهر در دفاع از آب‌وخاک کشور دو قرن در برابر هلندی‌ها مقاومت کرده و توسط انگلیسی‌ها موردحمله قرار گرفت ولی بزرگ مردانی از استان بوشهر همچون رئیس‌علی دلواری توانست با مبارزه این میدان را همچنان نگه دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: عالمان مذهبی و دینی استان ازجمله آیت‌الله اهرمی و آیت‌الله بلادی دوشادوش مردم بوده و استان بوشهر در جنگ تحمیلی به تعدادهای روزهای دفاع مقدس بمباران‌شده اما این مردم صبور خم به ابرو نیاوردند و توانستند به‌خوبی فرهنگ رشادت را به نمایش بگذارند.
دکتر کشمیری با اشاره به اینکه افتخار داریم اولین مدرسه جنوب کشور در این استان شکل‌گرفته افزود: اکنون با امنیت کامل افتخار میزبانی خانواده‌های شهدای سراسر کشور را داریم که این امنیت اتفاقی نبوده و ما برای آرامش امروز، خون‌ها داده‌ و شهید زیادی را تقدیم انقلاب کرده‌ایم.
وی بابیان اینکه از ابتدا تاکنون مدافعان حریم نبوی حافظان جان و مرز این کهن بوم و بر بودند بیان داشت: با گذر از چهل‌سالگی نظام مقدس جمهوری اسلامی، رهبر کبیر انقلاب با صدور بیانیه‌ گام دوم انقلاب برای ارائه این راه روشن، به تبیین دستاوردهای شکوهمند چهار دهه گذشته پرداخته و توصیه‌های اساسی به‌منظور جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی نمودند.
پنجمین کنگره شهدای وزارت بهداشت با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مشاور وزیر بهداشت در امور ایثارگران، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مشاورین روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در امور ایثارگران و خانواده‌های شهدای وزارت بهداشت در سالن لیان در حال برگزاری است.
اخبار تکمیلی این کنگره متعاقباً اعلام می‌شود.

انتهای پیام/ م.ف1024 + ح.ن3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کنگره     شهدای.وزارت.بهداشت     وزیر.بهداشت     دکتر.سعید.کشمیری    

تاریخ بروز رسانی:   21 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >