فرماندار عسلویه:
طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا یک طرح زیربنایی در حوزه سلامت است

1 خرداد 1398
فرماندار عسلویه گفت: طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا یک طرح زیربنایی در حوزه سلامت است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، مهندس عبدالنبی یوسفی در اولین شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان در سال ۹۸ اظهار داشت: مقوله سلامت و امنیت غذایی در دین ما جایگاه ویژه‌ای دارد و در نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک نعمت الهی شمرده‌شده است که باید پاس داشته شود.
فرماندار عسلویه بیان کرد: طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا یک طرح زیربنایی در حوزه سلامت می‌باشد که برای تحقق آن در راستای ارتقای سلامت عمومی همکاری خوب بین بخشی می‌طلبد که تمامی ادارات، شرکت‌ها و دیگر نهادها باید بیش از پیش کمک نمایند.
وی با بیان اینکه باید همکاری‌های  بین بخشی برای ارتقا سلامت عمومی  تقویت شود تصریح کرد: علاوه بر کنترل بیماری‌های واگیر، بازدید و نظارت مستمر کارشناسان سلامت بر واحدهای صنفی این حوزه به ویژه در ماه مبارک رمضان از ضروریات است که توسط شبکه بهداشت در حال اجراست.
فرماندار عسلویه تأکید کرد: باید از تمام وسایل ارتباطی جهت آموزش موارد بهداشتی درمانی استفاده شود در این زمینه از دانش متخصصان حوزه سلامت نهایت استفاده نموده، تلاش کنیم شاخص بهداشت و سلامت در شهرستان افزایش یابد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه نیز گفت: بسیج ملی کنترل فشارخون بالا از ۲۷ اردیبهشت، رسماً شروع‌شده و در دو مرحله انجام می‌گیرد، مرحله اول اطلاع‌رسانی و مرحله دوم غربالگری فشارخون بالا در افراد بالای ۳۰ سال، مادران باردار و بیماران کلیوی بوده که از ۱۷ خردادماه الی ۱۵ تیر ادامه خواهد داشت.
جاسم زارعی بیان کرد: حدود ۲۰هزار نفر افراد بالای سی سال در سطح شهرستان عسلویه سامانه یکپارچه ثبت‌شده و سامانه بهداشت جمعیت اقماری کارکنان شاغل در شرکت‌ها نیز به جمعیت گروه هدف اضافه می‌شود که در این زمینه مورد پایش قرار می‌گیرند.
زارعی خاطرنشان کرد: بیماری فشارخون بالا، مهم‌ترین عامل خطر در مرگ و ایجاد ناتوانی در ایران و جهان بوده اما خوشبختانه تا حدود زیادی قابل‌پیشگیری و در صورت ابتلا با مراقبت و درمان صحیح کاملاً قابل‌کنترل است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اضافه کرد: مهم‌ترین دلیل مرگ‌ها و ناتوانی‌های ذکرشده با رژیم غذایی نامناسب و مصرف بالای نمک است که اولین عامل ایجاد فشارخون بالاست. عدم مصرف نمودن حبوبات، غلات، میوه‌ها و سبزی‌ها به عنوان دومین عامل فشارخون بالا محسوب می‌شود.

اولین شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان در سال ۹۸ با دستور کار کنترل بسیج ملی فشارخون بالا در سالن اجتماعات فرمانداری عسلویه برگزار شد.
انتهای پیام/ ع.م- ۳۰۹۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
عسلویه     بسیج.کنترل.فشارخون     شورای.سلامت.امنیت.غذایی     شبکه.بهداشت.عسلویه     فرمانداری     جاسم.زارعی    
عبدالنبی.یوسفی    

تاریخ بروز رسانی:   1 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >