رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه:
اصلاح شیوه زندگی موجب کاهش فشارخون می‌شود

5 خرداد 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: تغییرات شیوه زندگی در کنترل و کاهش فشارخون بالا نقش مهمی داشته و اصلاح شیوه زندگی می‌تواند موجب کاهش فشارخون ‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه؛ مهندس محمد بازیاری در جمع مراقبین سلامت و بهورزان گفت: درمان بیماری فشارخون ترکیبی از درمان دارویی و غیر دارویی بوده که درمان غیر دارویی موثرتر است.
وی تصریح کرد: درمان غیر دارویی شامل تغییر در الگوی تغذیه، افزایش فعالیت بدنی، ترک مصرف الکل و دخانیات و کاهش وزن است.
مهندس بازیاری اظهار داشت: اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون از تاریخ 17 خرداد تا 15 تیر به ما کمک می‌کند تا آمار دقیقی از افراد مبتلا و در معرض خطر فشارخون بالا به دست بیاوریم. این امر برنامه‌ریزی جهت آموزش شیوه زندگی سالم را تسهیل می‌کند.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه اضافه کرد: تغییر الگوی تغذیه‌ای به‌منظور کاهش مصرف چربی، استفاده از روغن مایع به‌جای روغن جامد، مصرف سبزی‌ها و انواع میوه‌ها، کاهش مصرف نمک و غذاهای شور از عوامل اصلی کنترل فشارخون بالا است.
وی افزود: پخت غذا به روش بخارپز یا آب پز و حتی‌المقدور پرهیز از مصرف غذاهای سرخ‌کردنی، افزایش فعالیت بدنی و انجام ورزش روزانه و منظم یا حداقل 5 روز در هفته از دیگر راه‌هایی است که می‌تواند در کنترل فشارخون بالا بسیار موثر باشد.

انتهای پیام/ ک.آ- 3080

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
فشار.خون     مهندس.محمد.بازیاری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   5 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >