رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه؛
شرکت در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون، اهمیت به سلامت خود است

3 تير 1398
رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه در جمع خبرنگاران گفت: مردم باید به سلامت خود اهمیت بیشتری بدهند و شرکت در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون نشان‌دهنده اهمیت به سلامت خود است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه مهندس محمد بازیاری اظهار داشت: طرح بسیج ملی کنترل فشارخون با هدف شناسایی و پیشگیری از بیماری فشارخون بالا از 18 خردادماه در حال اجرا است، تاکنون موارد زیادی فشارخون بالا شناسایی و به پزشک و بیمارستان ارجاع داده شد که فرد از آن بی‌اطلاع بوده است.
بازیاری از تمامی اداراتی که در این طرح با شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه همکاری کرده‌اند تشکر کرد و گفت: از خبرنگاران و اصحاب رسانه درخواست می‌شود طی دو هفته باقیمانده از اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون مجدداً جهت شرکت مردم در طرح اطلاع‌رسانی شود.
وی خاطرنشان کرد: پس از شناسایی افراد دارای فشارخون بالا،  کلیه مراقبت‌های اولیه در مراحل بعدی توسط مراقب سلامت رایگان است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: سبک زندگی و تغذیه افراد در بیماری فشارخون تأثیر بسیار بالایی دارد. افرادی که به خوردن غذای چرب و پرنمک و فست فوت عادت کرده‌اند بیشتر در معرض خطر ابتلا به فشارخون هستند.
محمد بازیاری افزود: استرس عامل تأثیرگذار در بیماری فشارخون است که افراد کمتر به آن توجه می‌کنند. لذا از همه افراد بالای سی سال، زنان باردار و بیماران کلیوی دعوت می‌شود در این طرح شرکت کرده و از سلامت فشار خود اطمینان حاصل کنند.

انتهای پیام/ ک.آ- 3080

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
فشار.خون     خبرنگاران     مهندس.محمد.بازیاری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   3 تير 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >