رئیس سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر خبر داد:
بازگشت به زندگی کودک ۸ ماهه به همت نیروهای اورژانس ۱۱۵ بوشهر

23 امرداد 1398
رئیس سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر گفت: احیای موفق نیروهای اورژانس ۱۱۵ یک کودک 8 ماهه را به زندگی بازگرداند.

رئیس سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر گفت: احیای موفق نیروهای اورژانس ۱۱۵ یک کودک 8 ماهه را به زندگی بازگرداند.
‎به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر، دکتر عبدالرحیم دادجو اظهار داشت: در ساعت اولیه روز سه‌شنبه ۲۲ مردادماه سال جاری مادری مضطرب با مرکز پیام ۱۱۵ تماس گرفت و تقاضای کمک برای کودک شیرخوار خود کرد، مبنی بر اینکه نوزاد نفس نمی‌کشد.
‎وی تصریح کرد: فرزانه شفیعی کارشناس حاضر در شیفت ضمن راهنمایی‌های لازم در جهت رفع مشکل یک آمبولانس از نزدیک‌ترین پایگاه به محل حادثه اعزام کرد.
‎این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پس از رسیدن کارشناسان فوریت‌های پزشکی به محل حادثه بررسی‌ها حاکی از آسپیراسیون شیر در مجرای تنفسی طفل و قطع تنفس وی بود.
‎رئیس سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر اظهار داشت: نیروهای امدادی بدون اتلاف وقت عملیات احیاء و باز کردن راه هوایی را شروع کردند، بعد از انجام مانور های مناسب ، ماساژ قلبی و لوله‌گذاری در مجرای تنفسی کودک، اکسیژن تراپی شروع شد تا عملکرد مغز در اثر کمبود اکسیژن مختل نشود.
‎دکتر عبدالرحیم دادجو خاطرنشان کرد: کودک ۸ ماهه که سطح هشیاری سه از پانزده داشت با سطح هشیاری ۹ سالم به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر منتقل شد.
‎رئیس سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر افزود: در این مأموریت عملیات نجات را تکنسین‌های باتجربه علی‌اکبر علی‌بازنژاد و صادق الماسی انجام دادند.
‎دکتر دادجو از مانور هایملیخ برای کودکان گفت: ابتدا یک دستتان را مشت کنید و انگشت شست خود را بر روی شکم کودک - بین قفسه سینه و ناف – بگذارید، سپس این دست را محکم با دست دیگرتان بگیرید و هر دو دست را با حرکت سریع رو به بالا فشار دهید، شدت بالا کشیدن نباید به حدی باشد که کودک از روی زمین بلند شود.
‎رئیس سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر همچنین درباره مانور هایملیخ برای بزرگ‌سال (هوشیار) گفت: پشت سر شخص مصدوم بایستید و دستانتان را به دور کمر وی گره بزنید، آنگاه آن‌ها را بر روی شکم مصدوم به طرف بالا فشار دهید، این حرکت را چند بار تکرار کنید، در صورتی که شخص بر روی صندلی نشسته باشد، می‌توانید این حرکت را از پشت صندلی انجام دهید.
‎انتهای پیام/ زن-۵۰۰۰

کلمات کلیدی:
سازمان.اورژانس.115.بوشهر     نجات.کودک     احیا.موفق     کودک.8ماهه        

تاریخ بروز رسانی:   23 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >