معاون فنی معاونت بهداشتی:
افزایش امید به زندگی و سالمندی با ارتقاء کیفیت خدمات بهداشتی

6 مهر 1398

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو با روابط عمومی این دانشگاه به مناسبت هفته ملی سالمندان گفت: با ارتقاء کیفیت خدمات بهداشتی دو دهه اخیر، طول عمر مردم و امید به زندگی افزایش پیداکرده است؛ بااین‌حال این افزایش طول عمر، باعث پیامدهایی مانند افزایش تعداد سالمندان شده است.

دکتر محمدمهدی خواجه‌ئیان بیان کرد که گروه سنی سالمند نیاز به اقدامات بهداشتی و مراقبت‌های ویژه دارند.
این مسئول بهداشتی در خصوص این اقدامات بهداشتی گفت: معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مراکز خدمات جامع سلامت یک بسته خاص برای گروه سنی سالمندان که شامل افراد بالای 60 سال می‌شود را تهیه‌کرده است.
دکتر خواجه‌ئیان افزود: در این بسته، آزمایش‌های و مکمل‌های خاص، و سایر اقداماتی که برای گروه سنی سالمند باید صورت بگیرد وجود دارد.
معاون فنیِ معاونت بهداشتی گفت: توصیه ما این است که سالمندان عزیز با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت از این خدمات که بیشتر هم رایگان هستند استفاده کنند.
دکتر محمدمهدی خواجه‌ئیان در بخش دیگر این گفتگو اظهار کرد: یکی از نیازهای بدن انسان در دوران سالمندی آب است؛ که حتی اگر انسان احساس تشنگی نیز نکند باید روزانه هشت لیوان آب مصرف کند.
وی در پایان توصیه کرد: در این دوران بدن سالمند نیاز به مکمل‌های خاصی مانند کلسیم و ویتامین D دارد که لازم به ذکر است این مکمل‌ها در مراکز خدمات جامعه سلامت به‌صورت رایگان توزیع می‌گردد.

انتهای پیام/م.ب-2020

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
هفته.سالمند     معاون.فنی     دکتر.محمدمهدی.خواجه‌ئیان        

تاریخ بروز رسانی:   7 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >