کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
سوءتغذیه یکی از مشکلات شایع دوران سالمندی است

7 مهر 1398
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: سوءتغذیه یکی از مشکلات شایع دوران سالمندی است که با انتخاب رژیم غذایی صحیح و انجام فعالیت بدنی مناسب پیشگیری قابل‌پیشگیری است.

ناهید حاجی‌زاده با اشاره به نقش کلیدی تغذیه در دوران سالمندی گفت: تغذیه سالمندان نقش بسیار مهمی در سلامتی، افزایش عمر و نشاط سالمندان دارد و رعایت اصول تغذیه صحیح سالمندان سبب می‌شود فرد سال‌های عمر خود را با سلامت و نشاط و راحتی بیشتری طی نماید و کمتر در معرض بیماری‌های شایع همچون فشارخون بالا، چربی خون بالا، دیابت و پوکی استخوان قرار بگیرد.
حاجی‌زاده افزود: تغذیه سالمندان و عادات غذایی مطلوب و صحیح در پیشگیری از این بیماری‌ها مؤثر است، درنتیجه اگر اصول تغذیه سالمندان رعایت شود کمتر در معرض خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها قرار می‌گیرند و این خود منجر به بهبود کیفیت زندگی آنان خواهد شد.
وی با اشاره به‌ضرورت افزایش آگاهی نسبت به دوران سالمندی خاطرنشان کرد: سالمندی، پدیده‌ای طبیعی و دورانی نو در زندگی است که اگر با آگاهی همراه شود، همان شیرینی قسمت‌های دیگر عمر را با خود دارد و شیوه تغذیه در این دوران، یکی از آگاهی‌هایی است که هر سالمندی باید با آن آشنا باشد.
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: استفاده از مکمل‌های ریزمغذی‌ها در کنار رژیم غذایی متعادل و فعالیت بدنی مناسب، روش مؤثری برای حفظ عملکرد طبیعی بدن در دوران سالمندی است و می‌تواند تا حدود زیادی از بروز مشکلات شایع دوران سالمندی پیشگیری کند.
وی همچنین تصریح کرد: با توجه به آمار نگران‌کننده سوءتغذیه سالمندان، یکی از برنامه‌های اجرایی در طرح تحول نظام سلامت، مراقبت‌های دوران سالمندی است که در این طرح، علاوه بر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به این گروه سنی، ارتقاء سطح آگاهی و دانش سالمندان در خصوصاً اهمیت تغذیه و شیوه زندگی سالم در دوره سالمندی موردتوجه و اهمیت قرارگرفته و این آموزش‌ها به‌صورت اصولی و طبق نیازسنجی انجام‌گرفته در مراکز خدمات جامع سلامت توسط بهورزان و مراقبین سلامت به‌تمامی سالمندان و خانواده‌های آنان آموزش داده می‌شود.
ناهید حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: امید است با رعایت اصول تغذیه‌ای و رژیمی مناسب در تنظیم برنامه غذایی سالمندان، از سوءتغذیه و مشکلات شایع در بین این قشر آسیب‌پذیر پیشگیری به عمل آید.

 انتهای پیام/ س.غ-3030

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
هفته.سالمند     ناهید.حاجی‌زاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   7 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >