ترویج محیط کار سالم یکی از مهم‌ترین برنامه‌های خود مراقبتی در سازمان‌ها است

30 بهمن 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ترویج محیط کار سالم یکی از مهم‌ترین برنامه‌های خود مراقبتی در سازمان‌ها است.

محمدحسین دریسی در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: به دلیل افزایش آگاهي در مورد ارزش برنامه‌های ارتقاي سلامت در محل کار که از سلامت و رفاه کارکنان حمایت کرده و پیامدهای شغلی مثبتی در این سازمان‌ها گزارش‌شده باید برنامه‌های ارتقای سلامت در محل کار ترویج داده شود.
دریسی اظهار کرد:  اجرای برنامه‌های ارتقاي سلامت در محل کار، مزایا و منافع زیادی برای سازمان‌ها و کارفرمایان به همراه دارد که ازجمله می‌توان به افزایش بازدهی و بهره‌وری در محل کار، کاهش میزان غیبت، افزایش رضایت کارکنان، بهبود فرایند استخدام و ابقاي کارکنان، افزایش تعهدات سازمانی کارکنان و کاهش میزان غرامت شغلی اشاره کرد.
وی تصریح کرد: برنامه‌های ارتقاي سلامت در محل کار، چندین حیطه سلامت ( تغذیه ، مدیریت استرس، فعالیت فیزیکی و ترک سیگار) را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: تغذیه سالم‌ تواند تأثیر چشمگیری بر توانمندی کارکنان در انجام مؤثر شغلشان داشته و در کنار تغذیه سالم، فعالیت بدنی نیز بخش مهمی از شیوه زندگی سالم است.
وی همچنین گفت: استرس به‌خودی‌خود هزینه‌ها و خسارت‌های پرسنلی فراوانی برای یک سازمان به بار می‌آورد. علاوه بر این، استرس با بسیاری از مشکلات سلامتی همچون افسردگی، بیماری قلبی، دیابت و چاقی در ارتباط بوده و برنامه ارتقاي سلامت در محل کار، از طریق کمک به کارکنان در مدیریت استرسشان، می‌تواند بستر لازم برای ارتقای سلامت و رفاه عمومی کارکنان را فراهم آورد.
دریسی عنوان کرد: تعهد و مشارکت در مدیریت، تلاش برای افزایش تعهد کارکنان و ارایه فرصت به تمام کارکنان برای مشارکت در برنامه بدون توجه به وضعیت فعلی سلامتشان از اجزای ضروری برنامه‌های ارتقاي سامت در محل کار است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: واحد آموزش و ارتقای سلامت شهرستان در راستای اجرایی شدن برنامه‌های ملی خود مراقبتی در سازمان‌ها، با برگزاری کلاس‌های آموزشی در ادارات دولتی و غیردولتی تاکنون 30سازمان، حامی برنامه‌های ارتقا سلامت در محیط کار خود شده‌اند.

انتهای پیام/ س.غ / 3030


اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
محیط.کار.سالم     محمدحسین.دریسی     معاون.بهداشتی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   30 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >