غربالگری100درصدی مادران باردار شهرستان عسلویه در بسیج ملی مقابله با کرونا ویروس

20 فروردين 1399
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: تمامی مادران باردار شهرستان عسلویه در بسیج ملی مقابله با کرونا ویروس مورد غربالگری قرار گرفتند.

جاسم زارعی افزود: با شیوع کرونا ویروس در کشور و آغاز طرح غربالگری، کارشناسان سلامت خانواده را مامور کردیم تا غربالگری مادران باردار را در اولویت قرار دهند که خوشبختانه این امر محقق شده و توانستیم همه مادران باردار شهرستان را تحت مراقبت‌های غربالگری قرار دهیم.
وی تصریح کرد: از طریق سامانه تلفنی  4030 علاوه بر 100درصد مادران باردار7/94 درصد سایر شهروندان نیز در طرح غربالگری کرونا ویروس تحت مشاوره قرار داده و از سطح سلامت آن‌ها مطمئن شدیم.
اولویت تیم‌های غربالگری را تماس با مادران باردار قرار دادیم
مسئول سلامت خانوده و طرح غربالگری مادران باردار شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه از پوشش کامل مادران باردار در طرح غربالگری کرونا ویروس خبر داد و گفت: جهت حفظ سلامت مادر و نوزاد اولویت تیم‌های غربالگری را تماس با مادران باردار قرار دادیم تا نسل آینده کشور تحت مراقبت و سلامت قرار بگیرند.
محدثه فخرایی ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن در بحران ويروس covid-19 اولويت تيم سلامت از جمله بهورزان، مراقبين سلامت و ماماها، غربالگري مادران باردار از نظر بررسي علائم تب و لرز، گلودرد، سرفه خشك و تنگي نفس و همچنين بررسي بيماري‌هاي زمينه‌اي در اين گروه پرخطر را در دستور كار قرار دادند.
وی اضافه کرد: مادران باردار مي‌توانند در صورت مواجهه با هر يك از علائم گفته شده، در سامانه خوداظهاري salamat.gov.ir ثبت نام كرده تا مراقبين سلامت و بهورزان ما در اسرع وقت پيگيري‌هاي لازم را به عمل آورند.

انتهای پیام/ م.ک- 3090

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
غربالگری     کرونا.ویروس     جاسم.زارعی     محدثه.فخرایی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   20 فروردين 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >