استاندار بوشهر:
رعایت پروتکل‌های بهداشتی شرط بازگشایی اصناف استان بوشهر است

8 ارديبهشت 1399
استاندار بوشهر با تأکید بر رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف گفت: شرط بازگشایی اصناف استان بوشهر رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

عبدالکریم گراوند در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: تنها راه مقابله با کرونا در حال حاضر خود مراقبتی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است.
وی تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا و با قدردانی از همراهی مردم فهیم استان بوشهر برای مقابله با کرونا افزود: برنامه‌های افتتاحیه ویژه پروژه‌های مختلف دستگاه‌های اداری انجام نشود.
گراوند افزود: یکی از موضوعات جدی که باید مدنظر باشد رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و جلوگیری از تجمعات است لذا برپایی چادر در سواحل استان همچنان ممنوع است و شهرداری‌ها در این رابطه اقدام کنند.
استاندار بوشهر با تأکید بر رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف و نظارت دانشگاه علوم پزشکی بر این امر در بازار بیان کرد: شرط بازگشایی اصناف رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده و اکیپ‌های بهداشتی باید نظارت جدی بر فعالیت اصناف در استان داشته باشند و بازرسی استانداری هم از این اقدام گزارش روزانه ارائه دهد.
گراوند بر نظارت جدی بر فعالیت کارگاه‌های تولید ماسک در استان تأکید کرد و گفت: شبکه‌های بهداشت، گروه‌های جهادی بسیج نظارت روزانه بر فعالیت کارگاه‌های تولید ماسک داشته باشند ضمن اینکه تدابیر لازم هم برای تولید ماسک‌های قابل شستشو توسط دانشگاه‌ها علوم پزشکی، فنی و حرفه‌ای، منطقه ویژه اقتصادی بوشهر و جهاد دانشگاهی انجام شود.
گراوند اضافه کرد: آرایشگاه‌های مردانه و زنانه در استان به صورت مشروط و رعایت مواردی امکان فعالیت دارند، بر این اساس آرایشگاه‌ها اگر خارج از چارچوب‌های پروتکل‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی فعالیت کنند پلمب می‌شوند، همچنین نوبت دهی آرایشگاه‌های به صورت تلفنی باشد و فعالیت بدون اجتماع و با حضور فقط یک مشتری انجام شود.
وی بابیان اینکه بسته‌های بهداشتی موردنیاز روستاهای درگیر با کرونا تأمین شود افزود: دانشگاه علوم پزشکی، جمعیت هلال‌احمر و فرمانداری‌ها مکلف شدند تب سنجی و غربالگری بهداشتی را در سطح روستاهای استان انجام دهند.
گراوند بابیان اینکه بهزیستی و کمیته امداد مکلف شدند بسته‌های بهداشتی ویژه مددجویان تحت پوشش خود را تهیه و توزیع کنند گفت: فعالیت پیست موتورسواری در تنگگ دو تعطیل شود و شهرداری بوشهر موظف به اجرای این مصوبه هستند.
استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: تالارهای پذیرایی و غذاخوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فقط به صورت بیرون بر فعالیت کنند.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استانکلمات کلیدی:
استاندار     نشست     عبدالکریم.گراوند        

تاریخ بروز رسانی:   8 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >