رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم
تشدید بازرسی از صنوف حساس این شهرستان در ماه مبارک رمضان

16 ارديبهشت 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم در حاشیه بازدید از صنوف حساس در شهرستان جم گفت: با آغاز ماه مبارک رمضان و همه‌گیری ویروس کرونا در سطح کشور، بازدید بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت، بر صنوف مختلف تشدید شده است.

احمد قاسمی با اشاره به اینکه رعایت موازین بهداشتی در ایام کرونا و ماه مبارک رمضان از اولویت‌های جدی است اظهار داشت: کارشناسان بهداشت محیط با گشت‌های مشترک با سایر دستگاه‌های مربوطه بر روند تهیه و توزیع مواد غذایی نظارت جدی داشته و با متخلفین برخورد قانونی می‌شود.
وی اضافه کرد: شیرینی فروشی‌ها، نانوایی‌ها، مراکز توزیع آش و حلیم ازجمله صنوف حساس در ماه مبارک رمضان است که به‌صورت مستمر پایش می‌شوند و اخطاریه و آموزش‌های لازم نیز به متصدیان آن‌ها داده‌شده است.
قاسمی  با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت برای تمامی صنوف الزامی است افزود: صنوف پرخطری که دارای بار مراجعه بیشتری است، باید تمهیدات لازم جهت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در واحد صنفی خود را اجرایی کنند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم با بیان اینکه ویروس کرونا همچنان در کمین مردم است تصریح کرد: عدم رعایت گام دوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی صنوف و مردم می‌تواند باعث ایجاد بحران شود و حوزه سلامت را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کند.
قاسمی با تأکید بر پرهیز مردم از حضور در تجمعات و مکان‌های شلوغ گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی از سوی صنوف، می‌توانند با شماره گویای 190 تماس گرفته و شکایت خود را ثبت کنند و کارشناسان ما نیز کمتر از 48 ساعت در محل حاضرشده و نسبت به رفع مشکل، اقدام خواهند کرد.
در این گشت مشترک ، احمد قاسمی رییس شبکه بهداشت و درمان جم، اکبر حسینی رییس اداره صمت و مجید ابراهیمی مسئول بهداشت محیط شهرستان از چند صنف حساس از جمله شیرینی فروشی،نانوایی، آش و حلیم فروشی و آرایشگاه مردانه بازدید کرده و برای صنوف متخلف نیز اخطاریه رفع نواقص صادر شد.
انتهای پیام/

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
بهداشت.محیط     بازدید     اصناف     شبکه.بهداشت.درمان.جم     ماه.رمضان     احمد.قاسمی    

تاریخ بروز رسانی:   16 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >