استاندار بوشهر:
از شنبه (۲۴ خرداد) استفاده از ماسک برای کارکنان و مراجعان اداره‌ها اجباری است

24 خرداد 1399
استاندار بوشهر گفت: از شنبه (۲۴ خرداد) استفاده از ماسک برای کارکنان و مراجعان اداره‌ها اجباری بوده و نظارت بر رعایت ضوابط بهداشتی در این مکان‌ها جدی‌تر می‌شود.

عبدالکریم گراوند در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بیان کرد: از شنبه، کارکنان اداره‌ها موظفند با ماسک در محل کار حاضر شده، مراجعان به ادارات کل هم باید از ماسک استفاده کنند، و مدیران دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای این مصوبه هستند.
وی تصریح کرد: مردم همچنان باید نسبت به شیوع کرونا دغدغه داشته و ضمن رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک را جدی بگیرند.
استاندار بوشهر عنوان کرد: در این نشست مقرر شد به منظور جلوگیری از شیوع کرونا در استان امتحانات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به صورت غیر حضوری برگزار شود.
گراوند بیان کرد: رعایت الزام‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و همچنین استفاده از ماسک در پایانه‌های مسافری، فرودگاه‌ها و اسکله‌های مسافری اجباری شده و اداره‌های مرتبط هم مکلفند با جدیت بر این مصوبه نظارت کنند.
از سرگیری فعالیت اتوبوس‌های شهری با نصف ظرفیت
وی افزود: شهرداری بوشهر نسبت به ازسرگیری فعالیت اتوبوس‌های شهری با ۵۰ درصد ظرفیت و الزام به استفاده از ماسک برای راننده‌ها و مسافران اقدام کند.
استاندار بوشهر تاکید کرد: با وجود اینکه اصناف و بازاریان در مرحله نخست شیوع کرونا همکاری بسیار خوبی با ستاد مقابله با کرونا داشتند اما برگزاری دورهمی‌ها و تجمع‌های مختلف موجب افزایش آمار کرونا در استان شد. بنابراین اصناف با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت، بر رعایت ضوابط بهداشتی در بازار نظارت کنند.
دورکاری کارمندان با شرایط خاص
گراوند افزود: با نظر دانشگاه علوم پزشکی، کارکنان با بیماری زمینه‌ای، زنان باردار و جانبازان به مدت دو هفته به صورت دورکاری فعالیت داشته باشند.
وی تاکید کرد: صدا و سیما همچنان برنامه‌های مربوط به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تاکید بر حفظ فاصله گذاری اجتماعی را در دستور کار داشته باشد.
تالارها و روز بازارها همچنان تعطیل
استاندار بوشهر گفت: فعالیت تالار‌های پذیرایی و عروسی و همچنین روز بازار‌ها تا بهتر شدن وضعیت شیوع کرونا در استان همچنان تعطیل خواهد بود.
گراوند ادامه داد: وضعیت فعالیت نمایشگاه بین المللی بوشهر در جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مربوط کارشناسانه بررسی شود.
وی عنوان کرد: آزمون‌های استخدامی در استان اگر تعداد شرکت کنندگان زیاد باشد در دو یا سه نوبت با رعایت تمام الزام‌های بهداشتی با نظارت دانشگاه خلیج فارس برگزار شود.
استاندار بوشهر با بیان اینکه تمام بیمارستان‌های استان مکلف به پذیرش بیماران حاد تنفسی هستند گفت: با تکمیل بیمارستان شهدای هسته‌ای و اختصاص ۱۱۰ تخت جدید، کمک بسیاری خوبی به مجموعه درمان استان برای مقابله با کرونا خواهد شد.

انتهای پیام/ م.ف1024
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست     استاندار     عبدالکریم.گراوند        

تاریخ بروز رسانی:   24 خرداد 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >