استاندار بوشهر:
افرادی که کرونا را باور ندارند باید وضعیت بیمارستان‌ها را ببینند

23 شهريور 1399
استاندار بوشهر گفت: با توجه به روند ورود بیماران بستری در بیمارستان‌ها باید این وضعیت به افرادی که کرونا را باور ندارند نشان داده شود.

عبدالکریم گراوند در نشست ستاد مبارزه با کرونا گفت: باید با کمک به کنترل روند شیوع کرونا، تلاش‌های شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان استان بوشهر را نتیجه‌بخش کنیم.
گراوند با اشاره به‌ضرورت اهمیت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمامی سطوح جامعه افزود: آنچه راجع به کنترل کرونا برای همه دنیا مسجل شده است رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.
وی بابیان ضرورت کاهش موارد بستری در بیمارستان‌های استان بوشهر عنوان داشت: کاهش تعداد بیماران بستری و مرگ در استان بوشهر تنها با رعایت نکات بهداشتی امکان‌پذیر است.
استاندار بوشهر ادامه داد: برای اطمینان از رعایت نکات بهداشتی نیازمند ابزار مناسبی هستیم که بهترین ابزار برای مقابله با شیوع کرونا نظارت جدی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برخورد با متخلفان است.
گراوند با ابراز قدردانی از تلاش هفت‌ماهه حوزه سلامت استان بوشهر در مبارزه با کرونا عنوان داشت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای بازگشایی برخی از اماکن و اصناف دستورالعمل‌هایی را تدوین کرده است که بدون در نظر گرفتن این دستورالعمل‌ها امکان فعالیت برای آنان وجود ندارد.
استاندار بوشهر ادامه داد: امکان به بازگشت به شرایط محدودیت در اماکنی که سلامت مردم در آن تهدید می‌شود وجود دارد.
وضعیت هشدار با عدم کاهش موارد بستری
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر نیز گفت: آمار موارد روزانه بستری نشان از وضعیت هشدار دارد که اگر جدی گرفته نشود موارد فوتی نیز افزایش پیدا می‌کند.
دکتر سعید کشمیری در نشست ستاد مبارزه با کرونا گفت: بر اساس آمارهای علمی به‌دست‌آمده رابطه مستقیمی میان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش موارد بستری وجود دارد.
وی ادامه داد: هر زمان که رعایت پروتکل‌های بهداشتی با شرکت در تجمعات، مراسم‌ها و سفرها جدی گرفته نشده آمار موارد بستری کرونا در بیمارستان‌های استان افزایش‌یافته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه آموزش نقش اساسی در پیشگیری از ابتلا به دانش آموزان مدارس دارد خاطرنشان کرد: برای اینکه از شیوع کرونا میان دانش آموزان جلوگیری کنیم در گام اول باید آموزش رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به شکل جدی دنبال کنیم.


انتهای پیام/م.پ-1025

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
نشست     استاندار     عبدالکریم.گراوند     دکتر.سعید.کشمیری    

تاریخ بروز رسانی:   23 شهريور 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >