ششمین ایثار ماندگار سال ۹۹؛
پدری مهربان، فرشته نجات جان یک هم‌وطن شد

9 مهر 1399
مسئول واحد فراهم آوری عضو پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با ایثار ماندگار پدری مهربان از اهالی دهدشت، ششمین اهدا عضو استان بوشهر در سال ۹۹ انجام شد.

علیرضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا بوشهر اظهار داشت: زنده‌یاد نعمت‌الله پرند اهل دهدشت و ساکن بوشهر به علت آسیب شدید مغزی ناشی از تصادف در بیمارستان قائم (عج) بوشهر بستری بود.
وی با ابراز قدردانی از تلاش‌های کادر درمانی بیمارستان قائم (عج) بوشهر افزود: متأسفانه تلاش بی‌وقفه کادر درمانی برای ادامه حیات بیمار ثمربخش نبود و مرگ مغزی این پدر ۵۱ ساله به تأیید رسید.
باقری ادامه داد: با اعلام رضایت خانواده نوع‌دوست و ایثارگر زنده‌یاد نعمت‌الله پرند مقدمات لازم عمل برداشت عضو با انتقال وی به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر صورت گرفت.
مسئول واحد فراهم آوری عضو پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: کبد این پدر فداکار برای انجام عمل پیوند به بیمارستان بوعلی سینای شیراز ارسال شد تا نجات‌بخش جان یک هم‌وطن در انتظار دریافت پیوند باشد.
وی تصریح کرد: شرایط خاص و سخت بیماری کرونا و ابتلای بخشی از بیماران مرگ مغزی به کرونا موجب کاهش اهدای عضو در کشور نیز شده است که این موضوع دشواری کار همکاران ما در تیم فراهم آوری اعضای پیوندی را بیشتر نموده است.

انتهای پیام/م.پ-1025

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
ایثار.ماندگار     اهدا.عضو     پیوند.اعضا     علیرضا.باقری    

تاریخ بروز رسانی:   9 مهر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >