رییس شبکه بهداشت و درمان جم:
انجام ۳۱۷ تست تشخیص سریع در طرح شهید سلیمانی در جم / شناسایی ۴۷ فرد مثبت کرونا توسط تیم‌های رهگیری

7 بهمن 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: در طرح شهید سلیمانی ۳۱۷ تست تشخیص سریع گرفته شده که تعداد ۴۷ مورد مثبت مبتلا به بیماری کرونا در سطح شهرستان جم شناسایی‌شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم؛ احمد قاسمی اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی یکی از دست‌آوردهای مهم کشور در زمینه کنترل ویروس کرونا بوده که وزارت بهداشت با همکاری بسیج، هلال‌احمر و سایر دستگاه‌های اجرایی توانسته آن را با موفقیت اجرایی کند و دست آوردهای مثبت آن را اکنون در سطح کشور و شهرستان‌ها شاهد هستیم.
وی با اشاره به اینکه تست‌های تشخیص سریع در ۷ مرکز تحت پوشش شبکه بهداشت جم انجام می‌گیرد افزود: همه روزه به جز ایام تعطیل در ساعت ۸ تا ۱۲ در هفت مرکز بهداشتی و درمانی شهرستان جم تست‌های تشخیص سریع ویروس کووید۱۹ انجام می‌گیرد که پاسخ آن حداکثر ۲۰ دقیقه به فرد اعلام می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم با تأکید بر اینکه کلیه تست‌های گرفته شده با حفظ محرمانگی، رازداری و رایگان انجام می‌شود افزود: تیم‌های رهگیر طرح شهید سلیمانی جم با رهگیری فرد مثبت، به منزل یا محل کار اطرافیان و افراد در ارتباط با وی اعزام می‌شوند و اقدام به انجام تست تشخیص سریع می‌کنند.
مهندس قاسمی گفت: تیم‌های بهداشتی و درمانی شهرستان در تلاش هستند تا با انجام تست‌های گسترده و پیگیری افراد در معرض تماس با فرد مثبت، از همه‌گیری و شیوع ویروس کرونا در جم جلوگیری کنند و خوشبختانه این طرح با زحمت‌های شبانه‌روزی پرسنل حوزه سلامت و همکاری شهروندان موفقیت‌های چشمگیری داشته است.
انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
طرح.شهید.سلیمانی     احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   7 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >