معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر:
۸۵ درصد از فوتی‌های کرونا در شهرستان دیّر سالمندان هستند

17 اسفند 1399
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: ۸۵ درصد مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا در شهرستان دیر مربوط به افراد پیر و سالخورده است.

حسین ناظمیان‌پور در نشست شورای سالمندان شهرستان دیّر گفت: حدود ۷ درصد جمعیت شهرستان دیّر در گروه سنی بالای ۶۰ سال قرار دارند که اصطلاحاً سالمند گفته می‌شود.
وی با بیان اینکه هیچ گروه سنی در برابر ویروس کرونا مصونیت ندارند گفت: سالمندان که به نسبت سایر گروه‌های سنی از لحاظ سیستم ایمنی ضعیف‌ترند، بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا و حتی مرگ‌ومیر قرار دارند.
ناظمیان‌پور با اشاره به ابتلا حدود ۱۷ درصدی جامعه سالمندی شهرستان دیّر به بیماری کووید ۱۹، گفت: بر اساس آمار هم‌اکنون حدود ۸۵ درصد از تلفات انسانی ناشی از ویروس کرونا در شهرستان دیّر مربوط به سالمندان است و این بررسی‌ها نشان می‌دهد که این گروه سنی بیش از دیگران در معرض مرگ کرونایی قرار دارند.
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با هشدار به گروه سالمندان برای توجه به توصیه‌های و رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس، گفت: میانگین سنی فوت‌شدگان این بیماری در شهرستان دیر ۶۶ سال است که اکثراً دارای بیماری زمینه می‌باشند.
ناظمیان‌پور به وضعیت سلامت سالمندان و ابتلا آنها به بیماری‌های غیر واگیر نیز اشاره کرد و گفت: متأسفانه ۴۰ درصد از جمعیت سالمندان شهرستان دیّر به فشارخون بالا مبتلا هستند و حدود ۴۷ درصد نیز بیماری دیابت و ۱۷ درصد اختلال چربی خون دارند.
وی اضافه کرد: مراقبت‌ها و خدمات ویژه بهداشتی درمانی برای گروه سنی سالمندان در نظام شبکه‌ها بهداشت و درمان تعریف‌شده است که به‌طور مستمر توسط پزشک، مراقب سلامت و بهورز به سالمندان ارائه می‌شود.
۴۷ درصد سالمندان دیر بیماری زمینه‌ای دارند
معاون فرماندار دیّر نیز در این نشست گفت: تکریم و تأمین نیازهای سالمندان در آموزه‌های دینی و فرهنگ آیینی دارای جایگاه ویژه‌ای بوده اما اکنون با توجه به شیوع کرونا باید در ایام عید نوروز، مراجعه حضوری برای تکریم سالمندان کاهش‌یافته و با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و یا به صورت مجازی انجام شود.
مجتبی اژدرنیا با بیان اینکه سالمندان جزو اقشار بسیار آسیب‌پذیر جامعه هستند، گفت: با افزایش سطح آگاهی جامعه، به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا سایر گروه‌های سنی نیز در راستای تأمین سلامت سالمندان مواجهه چهره به چهره کمتری با آنها داشته باشد.
وی با تأکید بر استمرار ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به سالمندان افزود: حدود ۴۷ درصد از جامعه سالمندی شهرستان دارای حداقل یک بیماری زمینه‌ای دارد که در صورت ابتلا به بیماری کرونا میزان خطر مرگ افزایش می‌یابد.
معاون فرماندار دیّر تصریح کرد: از تمام ظرفیت برای سلامت سالمندان استفاده تا فرهنگ جدید تکریم سالمندان در دوران کرونایی نهادینه شود.
انتهای پیام/ ۳۰۵۰ ح.ن

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
کرونا.ویروس     سالمندان     معاون     حسین.ناظمیانپور     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   17 اسفند 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >