پیشرفته‌ترین تجهیزات در آزمایشگاه‌های مولکولی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

3 فروردين 1400
مسئول امور آزمایشگاه‌های استان بوشهر گفت: آزمایشگاه‌های کرونا در استان بوشهر به پیشرفته‌ترین تجهیزات آزمایشگاهی مجهز شده است.

دکتر غریبی در گفت گو با خبرنگار وبدا در بوشهر گفت: با انجام رایزنی‌های مستمر در وزارت بهداشت، ۴ دستگاه پیشرفته و جدید به آزمایشگاه‌های مولکولی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اضافه‌شده است.
وی با اشاره به اهمیت افزایش دقت و سرعت در پاسخ‌دهی به مراجعه‌کنندگان افزود: دستگاه استخراج اتوماتیک نمونه با دقت و سرعت‌بالا موجب تسریع در انجام آزمایش‌های تشخیص کرونا شده است و همچنین نیاز به نیروی فنی آزمایشگاه نیز کاهش‌یافته است.
دکتر غریبی ادامه داد: دومین دستگاهی که در آزمایشگاه کرونا راه‌اندازی شده است دستگاه استخراج و آماده‌سازی نمونه‌ها است که ازجمله مزیت‌های این دستگاه دقت فوق‌العاده بالا و سرعت عمل بیشتر است.
وی تصریح کرد: دو دستگاه RealTime PCR نیز به آزمایشگاه‌های مولکولی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اختصاص‌یافته است که از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های موجود در کشور به شمار می‌روند.
مسئول امور آزمایشگاه‌های استان بوشهر گفت: دستگاه نخست در آزمایشگاه بوشهر راه‌اندازی شده بود و دومین دستگاه نیز برای راه‌اندازی به آزمایشگاه کرونا در برازجان منتقل خواهد شد.
دکتر غریبی با اشاره به ارزش چهار میلیارد تومانی این تجهیزات ادامه داد: ازنظر تجهیزات آزمایشگاهی، تجهیزات موردنیاز تأمین‌شده است و برخی کیت‌های اختصاصی مربوط دستگاه‌ها نیز پس از ورود به کشور در اختیار ما قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: با استفاده از تجهیزات جدید پاسخ‌دهی به آزمایش‌های کرونا، روزانه به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌شود.انتهای پیام/م.پ-1025
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید
 

کلمات کلیدی:
دکتر.غریبی     مسئول.آزمایشگاه     آزمایشگاه.کووید        

تاریخ بروز رسانی:   3 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >