در شهرستان تنگستان؛
شرکت در مراسم ختم، تعداد زیادی از افراد یک طایفه را به کرونا مبتلا کرد

16 فروردين 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: برگزاری مراسم ترحیم در یکی از روستاهای تنگستان موجب ابتلای تعداد زیادی از افراد یک طایفه و گسترش بیماری کرونا در آن روستا شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، مهندس عادل مقدس بیان داشت: با اینکه بارها از طرق مختلف به مردم نسبت به گردهمایی به دلایل مختلف تذکر داده شده است، متأسفانه عدم توجه به این موضوع و حضور در منزل صاحب عزا در یکی از روستاهای تنگستان که همراه با عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بود، موجب ابتلای تعداد زیادی از مردم شده است.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان اظهار داشت: جای بسی تأمل و موجب نگرانی است که مردم بدون توجه به عواقب ابتلای افراد به بیماری کرونا، با سهل‌انگاری و بدون استفاده از ماسک در محل‌های مختلف تردد می‌کنند و از این موضوع غافل هستند که در صورتی که ناقل بیماری و بدون علامت باشند ممکن است بیماری را به یک فرد با بیماری زمینه‌ای منتقل و خدایی ناکرده موجبات مرگ یک نفر را فراهم نمایند.
مهندس مقدس تصریح کرد: چه عده‌ای این موضوع را بپذیرند و چه با بی‌توجهی به آن بنگرند، بیماری کرونا هر لحظه در کمین افراد است و هنگامی که شروع به انتشار می‌کند به صورت زنجیره‌ای، تعداد زیادی از افراد جامعه را درگیر خواهد کرد.
وی ادامه داد: تلاش‌های کادر بهداشت و درمان همواره در راستای ارتقاء سلامت عمومی و کاهش آمار مبتلایان به بیماری کرونا بوده، اما عده‌ای با ساده‌انگاری و با برگزاری مراسمات مختلف تمام تلاش‌های صورت گرفته را پایمال و ضمن انتقال بیماری به مردم که موجبات رنج و درد آنان را فراهم می‌کند باعث خستگی و سرخوردگی کادر بهداشتی و درمانی می‌شوند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان تأکید کرد: تا مادامی که برگزاری مراسم تشییع، ترحیم، عروسی و ... با حضور تعداد زیادی از مردم در سطح شهرستان برگزار شود، همچنان شاهد اپیدمی و همه‌گیری بیماری در سطح شهرستان خواهیم بود.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مراحم.ترحیم     کرونا     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   16 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >