دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر:
وضعیت کرونا در استان بوشهر شکننده است/ روند صعودی کرونا در بوشهر کاسته شده است

13 ارديبهشت 1400
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر از کاسته شدن از وضعیت روند صعودی کرونا در بوشهر خبر داد و گفت: وضعیت کرونا در استان بوشهر شکننده است.

دکتر سعید کشمیری در نشست قرارگاه جهادی طرح شهید سلیمانی استان بوشهر اظهار داشت: آمارها نشان می‌دهد که در فروردین نسبت به اسفندماه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین مردم کاهش‌یافته است.
وی رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در جامعه حدود ۶۰ درصد دانست و بیان کرد: استفاده مستمر از ماسک مهم‌ترین روش جلوگیری از انتشار ویروس کروناست.
دکتر کشمیری اضافه کرد: برای کاهشی شدن ابتلا، بستری و فوتی تا زمان ایمنی نشدن جامعه به واکسن باید پروتکل‌های بهداشتی ۱۰۰ درصد موردتوجه قرار بگیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: با اعمال محدودیت‌ها در بخش‌های مختلف و افزایش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی روند صعودی ابتلا به کرونا در استان بوشهر کاهشی شد و این در حالی است که این وضعیت شکننده است.
وی بیان کرد: از ۱۰ شهرستان استان بوشهر ۳ شهرستان دشتستان، گناوه و دشتی در وضعیت قرمز و ۷ شهرستان دیگر دارای شرایط نارنجی کرونایی هستند.
دکتر کشمیری بیان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان نسبت به اسفندماه کاهش‌یافته که این موضوع سبب افزایشی شدن ابتلا، بستری و فوتی در فروردین‌ماه امسال شد.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه پس از چند روز متوالی تعداد موارد بستری به زیر ۱۰۰ نفر رسید افزود: این می‌تواند نویدبخش روزهای خوب باشد که با رعایت پروتکل‌ها شاهد هستیم.


انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
دبیر.ستاد.کرونا     کرونا.ویروس     دکتر.سعید.کشمیری    

تاریخ بروز رسانی:   13 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >