سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه:
بیش از ۳۶۹۵ دوز واکسن کرونا در گناوه تزریق شده است

4 خرداد 1400
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: از شروع واکسیناسیون کووید ۱۹ از اسفند سال گذشته تاکنون ۳ هزار و ۶۹۵ دوز واکسن مقابله با کووید ۱۹ در شهرستان گناوه تزریق شده است.

عصمت حیدری در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: در فاز یک با اولویت کادر بهداشت و درمان، پرسنل نظام پزشکی و بیماران خاص ۱۸۳۶ واکسن تزریق شد.
وی با بیان اینکه از این تعداد ۵۴۴ نفر نوبت دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند گفت: فاز دو واکسیناسیون با گروه هدف سالمندان از هفتم اردیبهشت در شهرستان گناوه آغاز و تاکنون ادامه دارد.
حیدری اظهار داشت: از هزار و ۴۶۰ سالمند بالای ۸۰ سال شهرستان گناوه تاکنون ۶۸ درصد علیه پاندمی کووید ۱۹ واکسینه شده‌اند.
وی همچنین گفت: شهرستان گناوه ۷۹۰ سالمند ۷۵ تا ۷۹ ساله دارد که از این تعداد ۷۲٫۴ درصد واکسن کووید دریافت کرده‌اند.
حیدری بیان داشت: از دوم خرداد واکسیناسیون گروه ۷۰ تا ۷۴ سال شروع شده است و طی دو روز گذشته ۱۸ درصد از جمعیت هزار و ۶۴۴ نفری این رده سنی واکسینه شده‌اند.
 وی اضافه کرد: واکسیناسیون سالمندان تا واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی این گروه ادامه خواهد داشت. به عبارتی در کنار واکسیناسیون سایر گروه‌ها در صورت تمایل و مراجعه سالمند واکسن برای افراد جامانده تزریق خواهد شد.
وی از شهروندان خواست: با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir جهت ثبت اطلاعات خود و نوبت دهی واکسیناسیون کرونا اقدام کنند و همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و شما را برای انجام واکسیناسیون دعوت می‌کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: شهروندانی که به اینترنت دسترسی ندارند با مرکز بهداشتی درمانی منطقه سکونت خود تماس گرفته و اطلاعات خود را در اختیار مراقبین سلامت قرار دهند.

انتهای پیام/ ک.آ ۳۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون.سالمندان     عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   4 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >