رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت:
روند واکسیناسیون افراد ۷۰ سال به بالا در شهرستان دیلم مطلوب است

8 خرداد 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم: روند واکسیناسیون افراد ۷۰ سال به بالا در شهرستان دیلم مطلوب است.

مهندس زنده بودی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم عنوان کرد: در فاز دوم واکسیناسیون کرونا، شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز همگام با سراسر کشور و سایر نقاط استان، جهت جلوگیری از ابتلا و پیشگیری از مرگ‌ومیر، در مرحله نخست افراد بالای ۸۰ سال و در مرحله بعد، افراد بالای ۷۰ سال را علیه بیماری کووید ۱۹ واکسینه کرد.
وی با اشاره به اینکه روند واکسیناسیون افراد ۷۰ سال به بالا در شهرستان دیلم مطلوب بوده، اظهار داشت: تا تاریخ ششم خردادماه ۱۴۰۰، مجموع ۳۳۲ سالمند بالای ۸۰ سال معادل ۷۲ درصد، مجموع ۲۶۱ سالمند ۷۵ تا ۸۰ سال معادل ۷۲ درصد و مجموع ۲۸۷ سالمند ۷۰ تا ۷۵ سال معادل ۵۷ درصد جمعیت این گروه واکسینه شده‌اند.
مهندس زنده بودی اضافه کرد: از آغاز واکسیناسیون هیچ‌گونه موردی از شوک یا بدحالی شدید در دیلم نداشته‌ایم، ولی تعدادی از افراد که طبیعی است، دچار عوارض خفیف واکسیناسیون شده‌اند و با درمان‌های ساده نیز مداوا شدند.
وی بیان کرد: طی دو هفته اخیر به صورت میانگین در شهرستان دیلم تعداد ۷ بیمار مبتلا به کرونا داشته‌ایم و ۲ فوتی به ثبت رسیده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دیلم خاطرنشان کرد: از همشهریان عزیز بالای ۷۰ سال دعوت به عمل می‌آید تا در سامانه http://salamat.gov.ir جهت واکسینه شدن ثبت‌نام کنند.
انتهای پیام/م.ب ۳۰۶۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     مهندس.ایرج.زنده‌بودی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   8 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >