رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اعلام کرد؛
پوشش بالای ۹۰ درصدی واکسیناسیون نیازمند مشارکت همگانی است/ تزریق بیش از ۷۰ هزار دوز واکسن در شهرستان عسلویه

18 مهر 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: پوشش بالای ۹۰ درصدی واکسیناسیون نیازمند مشارکت همه‌جانبه و همگانی است.

جاسم زارعی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان عسلویه افزود: علاوه بر چهار پایگاه تجمیعی واکسیناسیون راه‌اندازی شده در شهرهای عسلویه، نخل تقی، چاه مبارک و مرکز دهستان اخند، واکسیناسیون سیار ویژه روستاها در قالب دهگردشی نیز به‌طور روزانه در حال انجام است.
زارعی تعداد واکسن‌های تزریق شده در شهرستان را بیش از ۷۰ هزار دوز اعلام و تصریح کرد: بیش از ۲۰ هزار نفر هر ۲ دوز و بیش از ۳۰ هزار نفر تاکنون به‌صورت تک‌دوز واکسینه شده‌اند.
وی افزایش سرعت واکسیناسیون لازمه مهار اپیدمی و بازگشت جامعه به زندگی عادی بیان کرد و ادامه داد: برای افزایش سرعت واکسیناسیون، تعداد پایگاه‌های تجمیعی از یک پایگاه به چهار پایگاه ارتقاء یافت، اما با توجه به محدودیت نیروی انسانی شبکه بهداشت و نیاز به ادامه خدمات مراکز، تزریق نیروی انسانی از سایر ادارات و نهادها از ضروریات است.
زارعی ضمن تشکر از فرماندار، رئیس دانشگاه، امام‌جمعه شهرستان، دادستان، ائمه جمعه روستاها، معاونین فرماندار، معاونین دانشگاه، بخشداران، فرماندهان ناحیه مقاومت بسیج و نیروی انتظامی، شهرداران، شورای راهبردی بهداشت و درمان صنعت نفت شوراهای اسلامی و دهیاران، آموزش‌وپرورش و هلال‌احمر در زمینه کمک به تجهیز پایگاه‌های واکسیناسیون اظهار داشت: تأمین نیروی انسانی (کاربر رایانه و واکسیناتور) و در اختیار گذاشتن ۳ آمبولانس دیگر جهت تسریع در پوشش واکسیناسیون عمومی ضروری است.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، دومین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی این شهرستان با محوریت افزایش سرعت واکسیناسیون و تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ریاست فرماندار و با حضور رئیس شبکه بهداشت و درمان به‌عنوان دبیر و سایر اعضا در سالن جلسات فرمانداری عسلویه برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ک ۳۰۹۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     شورای.سلامت     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   18 مهر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >