مرکز خدمات جامع سلامت روستایی رود فاریاب در بخش ارم شهرستان دشتستان راه‌اندازی شد

8 دی 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از افتتاح و راه‌اندازی مرکز خدمات جامع سلامت روستایی رود فاریاب در بخش ارم شهرستان دشتستان خبر داد.

ماریا خویش دوست در گفت‌وگو با مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با توجه به نیازسنجی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان و حمایت ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و همچنین شرایط ویژه روستای رود فاریاب و روستاهای هم‌جوار که از مناطق کوهستانی و صعب‌العبور می‌باشند، مصوب شد که مرکز خدمات جامع سلامت روستایی رود فاریاب جهت ارائه خدمات بیشتر و مطلوب بهداشتی و درمانی در این روستا راه‌اندازی گردد.
خویشدوست تصریح کرد: در همین راستا با توجه به همکاری و تعامل بسیار خوب مسئولین روستای رود فاریاب (رئیس شورای اسلامی و دهیار) با شبکه بهداشت و درمان دشتستان، یک ساختمان استیجاری دهیاری جهت راه‌اندازی این مرکز در اختیار شبکه بهداشت و درمان دشتستان قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: با راه‌اندازی این مرکز، خانه بهداشت روستای رود فاریاب و روستاهای خیرک، تنگ فاریاب، تنگ درکش و جمیله و عشایر ساکن در این مناطق تحت پوشش این مرکز قرار می‌گیرند و جمعیتی در حدود سه هزار و 106 نفر از خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب بهره‌مند خواهند شد.
خویش دوست خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی مرکز خدمات جامع سلامت روستایی رود فاریاب به جمعیت ساکن در این مناطق، خدمات پزشکی، مامایی، بستری سرپایی، دارویی ارائه می‌شود و خانه بهداشت روستای رود فاریاب با دو بهورز زن و یک بهورز مرد به‌صورت مستقل خدمات بهداشتی را به مردم تحت پوشش خود ارائه می‌دهد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از حمایت‌های بی‌دریغ ریاست و معاونین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و همچنین از خیرین سلامت، رئیس شورای اسلامی و دهیاری روستای فاریاب که در تجهیز و راه‌اندازی این مرکز نقش بسیار مهم و کمک‌کننده داشتند، تشکر و قدردانی کرد.


انتهای پیام/ س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
افتتاح     راه‌اندازی     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   8 دی 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >