رئیس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه خبر داد؛
دستگاه سنگ‌شکن پیشرفته به همت خیر حوزه سلامت در بیمارستان گناوه راه‌اندازی شد

21 دی 1400
رئیس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) شهرستان گناوه از خرید دستگاه سنگ‌شکن پیشرفته توسط خیر حوزه سلامت و راه‌اندازی آن در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه، دکتر محمدعلی دریانورد گفت: خیر سلامت ایرانی ساکن کویت، در عملی خیرخواهانه اقدام به خرید و اهدای دستگاه سنگ‌شکن پیشرفته با هزینه‌ای بالغ بر پنج میلیارد ریال به اتاق عمل این بیمارستان کرد.
رئیس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه ضمن تصریح بر ضرورت وجود این دستگاه در سطح شهرستان گناوه افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی و تعداد زیاد بیماران این حوزه در سطح شهرستان و بالطبع ضرورت درمان آن‌ها، اهمیت وجود این دستگاه بیش‌ازپیش احساس می‌شد.
وی همچنین ضمن تشکر از همکاری مؤثر خیرین حوزه سلامت در شرایط مختلف پیش آمده اظهار داشت: با توجه به خرابی دستگاه سنگ‌شکن موجود، تعمیر یا خرید دستگاه مورد نظر از لحاظ دوره زمانی و هزینه برای سیستم دشوار بود و نیاز به دستگاه دوم جهت پشتیبان ضروری به نظر می‌رسید که خوشبختانه این دستگاه توسط خیر حوزه سلامت خریداری و اهدا شد تا دغدغه بیماران نیازمند برطرف شده و در خود شهرستان امکان گرفتن خدمت برای آن‌ها مهیا شود.
. سنگ‌شکن بیشتر با اصطلاح عامیانه لیزری و اصطلاح تخصصی TUL مطرح است که به‌صورت بسته سنگ‌های موجود در مسیر ادراری از مثانه تا حالب و ورودی کلیه را شکسته و تخلیه می‌نماید.

انتهای پیام/ م. ک 4030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     خیرین.سلامت     دستگاه.شنگ.شکن     دکتر.محمدعلی.دریانورد     بیمارستان.امیرالمومنین     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   21 دی 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >