رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
نیمی از تست‌های کووید در دشتستان مثبت اعلام می‌شود / 83 درصد افراد بالای 12 سال اولین نوبت واکسن خود را دریافت کرده اند

11 بهمن 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از اوایل بهمن‌ماه تاکنون نتیجه تست بیش از نیمی از مراجعین به مراکز منتخب نمونه کیری کرونا شهرستان دشتستان مثبت اعلام می‌شود.

ماریا خویشدوست در نشست ستاد مقابله با کرونای شهرستان دشتستان افزود: متأسفانه آمار مبتلایان و بیماران سرپایی صعودی است و از اوایل هفته گذشته شاهد اوج‌گیری مجدد این بیماری در شهرستان هستیم به‌طوری‌که از وضعیت شهرستان در طول یک هفته از آبی به زرد و سپس به نارنجی تغییر کرده است.
 خویشدوست تصریح کرد: تجربه‌های پیک‌های گذشته به ما نشان داده وقتی روند مبتلایان و بیماران سرپایی افزایش می‌یابد، باید منتظر افزایش بیماران بستری و مرگ‌ومیر در مراکز درمانی باشیم.
وی بیان کرد: ما در این خصوص جلسات تخصصی با فرماندار، روسای بیمارستان‌ها، مدیران مراکز درمانی و کلینیک‌های تخصصی دولتی و خصوصی برگزار کرده‌ایم و جهت ارزیابی وضعیت موجود خود و همچنین تأمین داروهای کووید و تجهیزات اعلام آماده‌باش کرده‌ایم تا گرفتار مشکلاتی که پیک‌های قبلی برای مردم و بخش درمان به وجود آورد، نشویم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از تمامی شهروندان خواست نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام نمایند و گفت: گروه جوانان با 73 درصد کمترین درصد واکسیناسیون شهرستان دشتستان را داشته‌اند.
وی تصریح کرد: افراد با دریافت دوز سوم احتمال درگیری کمتری با این سویه جدید پیدا می‌شود و در صورت مبتلا شدن به‌صورت خفیف این بیماری را طی می‌کنند.
خویشدوست اظهار کرد: هم‌اکنون 83 درصد جمعیت بالای 12 سال شهرستان نوبت اول واکسن و 73 درصد از این جمعیت نوبت اول و دوم دریافت کرده‌اند.
وی تصریح کرد: در شرایطی که شهرستان در وضعیت نارنجی (خطر) قرار دارد، نظارت و بهبود وضعیت استفاده از ماسک در ادارات و بانک‌ها تشدید می‌شود و بازرسان بهداشت محیط به همراه تیم‌های گشت نتایج این بازدیدها را به فرمانداری ارسال و برخوردهای قانونی با متخلفین انجام می‌گیرد.
خویشدوست اظهار کرد: متأسفانه استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین مردم به کمترین مقدار خود یعنی 37 درصد رسیده است و وضعیت تهویه، فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک در مدارس، پاساژها و ادارات باید نظارت بیشتری شود.
دبیر ستاد مقابله با کرونای شهرستان دشتستان تأکید کرد: باید از برگزاری مراسمات تشییع با تعداد بالای افراد جلوگیری و مداخله انجام گیرد.
انتهای پیام/ س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تست.کرونا     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   11 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >