سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
دُز چهارم واکسن کرونا تنها برای افراد دارای نقص سیستم ایمنی تزریق می‌شود/ گزارش تصویری

21 اسفند 1400
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مجوز تزریق دُز چهارم واکسن کرونا برای آن دسته از افرادی که نقص ایمنی دارند صادرشده است.

دکتر حسن ملکی‌زاده در نشست ستاد مقابله با کرونای استان افزود: همچنین دُز سوم واکسن کرونا در گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ تنها برای آن دسته از افرادی تزریق می‌شود که دچار بیماری نقص سیستم ایمنی باشند.
وی بیان داشت: کسانی که متقاضی سفر خارجی هستند نیز با ارائه مدارک سفر و تعهد کتبی باید دُز چهارم و پنجم واکسن خود را نیز تزریق کنند.
ارائه خدمات مراکز واکسیناسیون به مسافران در تعطیلات عید نوروز
دکتر ملکی زاده با تاکید بر ضرورت انجام واکسیناسیون گفت: مراکز واکسیناسیون استان بوشهر به مهمانان نوروزی خدمات لازم را ارائه می‌دهند.
وی افزود: مسافران نوروزی که واکسیناسیون خود را کامل نکرده یا زمان انجام دوز دوم و سوم فرارسیده می‌توانند برای دریافت خدمات به مراکز واکسیناسیون استان بوشهر مراجعه کنند.
دکتر ملکی زاده اضافه کرد: در رنگ‌بندی جدید کرونایی از ۹ شهرستان آبی و در وضعیت کم‌خطر کرونایی کشور ۲ شهرستان دشتستان و کنگان از توابع استان بوشهر هستند.
وی بیان داشت: همچنین در ارزیابی جدید هیچ شهرستان قرمز و در وضعیت خیلی پرخطر کرونایی نیز در استان بوشهر معرفی نشده است.
دکتر ملکی زاده با اشاره به روند کاهشی ویروس در استان بوشهر ادامه داد: مراجعه‌های سرپایی کاهش‌یافته و به ۲۱۹ نفر رسیده و بستری‌ها نیز از ۲۴۲ به ۱۱۱ نفر کاهش‌یافته است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ابراز نگرانی از جان‌باختگان ناشی از کرونا در استان بوشهر گفت: از ابتدای شیوع پیک ششم کرونا در این استان تاکنون ۹۵ نفر جان خود را براثر ابتلا به این ویروس ازدست‌داده‌اند این در حالی است که این آمار در دی‌ماه تنها یک نفر ثبت‌شده است.
وی ادامه داد: ۷۴ درصد جان‌باختگان ناشی از ابتلا به کرونا در استان بوشهر بالای ۶۵ سال سن داشتند.

انتهای پیام
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     دکتر.حسن.ملکی‌زاده     کووید19        

تاریخ بروز رسانی:   21 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >