سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
آموزش‌های ازدواج سالم در استان بوشهر افزایش می‌یابد

21 اسفند 1400
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به اهمیت ازدواج سالم، آموزش‌های ازدواج سالم در استان بوشهر افزایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد اظهار داشت: معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای ارتقای سلامت جوانان، برنامه‌های آموزشی متنوعی در حوزه‌های مختلف برگزار کرده است و با توجه به اهمیت ازدواج سالم این فعالیت بیشتر خواهد شد.
وی که به مناسبت هفته ملی سلامت جوان گفتگو می‌کرد افزود: در یک سال گذشته بیش از 8 درصد جوانان استان در زمینه ازدواج سالم و پیشگیری از رفتارهای مخاطره‌آمیز در مراکز خدمات جامع سلامت آموزش دیده‌اند.
این مقام مسئول بهداشتی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال آینده تعداد جوانان آموزش و تنوع آموزش‌ها نسبت به گذشته افزایش داشته باشد.
دکتر برجوئی‌فرد همچنین افزود: در خصوص مبارزه با کرونا نیز حدود 16 درصد از جوانان استان بوشهر مورد آموزش قرارگرفته‌اند.
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: 23 اسفندماه سال 1400، برابر با 11 شعبان و روز تولد حضرت علی‌اکبر و روز ملی جوان است که به همین مناسبت از 21 اسفند تا 27 اسفند هفته ملی سلامت جوان نام‌گذاری شده است.
دکتر برجوئی‌فرد با بیان اینکه یکی از اهداف برگزاری این هفته حساس سازی اجتماعی و توجه دادن جوانان به امر سلامت خود است افزود: آگاه‌سازی اجتماعی در خصوص ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت توسط مقام معظم رهبری نیز در این هفته مورد تأکید قرارگرفته است.
وی تصریح کرد: آینده‌نگری، ترویج و آگاهی بخشی ازدواج آسان و به هنگام، ارتقاء رفتارهای سالم در جوانان (داشتن تغذیه و فعالیت بدنی مناسب، عدم مصرف مواد دخانی و مخدر و الکل، پیشگیری از رفتارهای جنسی مخاطره‌آمیز و...)، ارتقاء سلامت روان جوانان در خانواده، افزایش امید به زندگی از طریق پیشگیری از حوادث ترافیکی، حفظ سلامت جوانان با واکسیناسیون کرونا و جوانان و تفریحات ایمن (در چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز) از شعارهای هفته سلامت جوان است.

انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ازدواج.سالم     معاونت.بهداشتی     معاون.بهداشتی     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد        

تاریخ بروز رسانی:   21 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >