تور فناورانه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی در نیروگاه اتمی بوشهر برگزار شد

25 اسفند 1400
تور فناورانه معاونت تحقیقات و فناوری باهدف ارتقا ارتباط دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با صنعت با حضور جمعی از اساتید و پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی در محل نیروگاه اتمی برگزار شد.

سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این خصوص گفت: بازدید اعضای هیئت‌علمی و پژوهشگران دانشگاه از نیروگاه اتمی بوشهر توسط دفتر ارتباط با صنعت معاونت تحقیقات و فناوری برگزار شد.
دکتر اکرم فرهادی اظهار داشت: هدف از این بازدید ایجاد فرصتی مناسب برای آشنایی بیشتر و درک بهتر دانشگاهیان از دستاوردهای بارز علمی کشور و ایجاد فضای مناسب پژوهشی و تحقیقاتی بوده است.
وی تصریح کرد: ارتباط مؤثر و مداوم دانشگاه با صنایع مختلف بومی که نیروگاه اتمی یکی مهم‌ترین آن به شمار می‌رود موجب شناسایی مسائل و مشکلات و ظرفیت‌های پنهان تحقیقاتی و فناوری می‌گردد.
سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در این بازدید مقرر شد که موارد مطروحه در بازدید در گام اول در قالب تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه با نیروگاه اتمی تدوین گردد و با تشکیل کارگروه‌های تخصصی موارد به‌صورت اختصاصی پیگیری شود.
مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر در حاشیه این بازدید گفت: این نیروگاه آمادگی هرگونه همکاری پژوهشی با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را داشته و از بازدیدهای علمی از بخش‌های تخصصی استقبال میکند.
مهندس مسعود نصوری افزود: نیروگاه اتمی جهت ایفای نقش مسئولیت اجتماعی آمادگی کامل را دارد.
در این بازدید کارشناسان اطلاع‌رسانی، مدیریت بحران و ایمنی نیروگاه اتمی از روی ماکت و با پخش کلیپ، تاریخچه شکل‌گیری، نحوه عملکرد، انواع تجهیزات مورداستفاده در نیروگاه، حوضچه خنک‌سازی آب دریا و سایر فعالیت‌ها و دستاوردهای نیروگاه را تشریح کردند.
 در این بازدید از واحدهای یک و دو نیروگاه بازدیدهای میدانی صورت گرفت.
انتهای پیام/
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تور.فناورانه     معاونت.تحقیقات.فناوری     علوم.پزشکی.بوشهر     نیروگاه.اتمی.بوشهر     سرپرست.معاونت.تحقیقات     دکتر.اکرم.فرهادی    

تاریخ بروز رسانی:   25 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >