در یک سال گذشته؛
حدود 240 هزار آزمایش در آزمایشگاه‌های مراکز شهرستان دشتستان انجام گرفته است

30 فروردين 1401
مسئول امور آزمایشگاه‌های شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: به‌صورت میانگین در یک سال گذشته، حدود 240 هزار آزمایش در آزمایشگاه مرکزی و محیطی شهرستان دشتستان انجام گرفته است.

امین جهانبخش در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: در سطح شهرستان دشتستان یک آزمایشگاه مرکزی، 9 آزمایشگاه محیطی و همچنین یک آزمایشگاه تشخیص مولکولی شهید فخری وجود دارد که تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان می‌باشند و تمامی خدمات خود را با تعرفه دولتی به مراجعین ارائه می‌دهند.
 جهانبخش تصریح کرد: حدود یک‌سوم آزمایشگاه‌های استان و یکی از دو آزمایشگاه کرونای استان در شهرستان دشتستان است و در 9 آزمایشگاه محیطی نیز برنامه ارجاع از نظام پزشک خانواده (انجام آزمایش‌ها سطح 2 به‌صورت نمونه‌گیری و ارجاع آن به آزمایشگاه مرکزی) انجام میشود.
وی بیان کرد: به‌صورت میانگین در یک سال گذشته 68 هزار نفر به 10 آزمایشگاه مرکزی و محیطی جهت انجام آزمایش‌ها خود مراجعه نموده‌اند و در حدود 50 هزار نمونه pcr و تست رپید در آزمایشگاه تشخیص مولکولی انجام گرفته است.
جهانبخش خاطرنشان کرد: آزمایشگاه مرکزی در کنار انجام ارائه خدمات روتین و روزانه، همکاری بسیار خوبی با دیگر واحدهای ستادی شهرستان در انجام آزمایش‌ها سل، التور، مالاریا، آنفلوآنزا، سرخک و... (واحد واگیر) و همچنین آزمایش‌ها (دیابت – ازدواجی) واحد غیر واگیر و تأمین و پیگیری نمونه‌های pcr و تست رپید و ارسال آن به استان، نیز دارد.
وی تصریح کرد: آزمایشگاه مرکزی دشتستان یکی از بهترین آزمایشگاه‌ها درزمینهٔ تشخیص بیماری سل و مالاریا در سطح استان است.
مسئول امور آزمایشگاه‌های شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: از مهم‌ترین اهداف ما در امور آزمایشگاه‌ها، ارتقا و گستردگی هرچه بیشتر کیفیت ارائه خدمات، افزایش سطح خدمات در مراکز محیطی و نمونه‌گیری و نوسازی تجهیزات فرسوده آزمایشگاهی است و با تلاش نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان، در سال جدید 2 دستگاه اتونالایز و همچنین یک دستگاه سانتریفیوژ و یک دستگاه سمپلر 50 از محل اعتبارات مناطق نفت‌خیز به ترتیب به مراکز وحدتیه، کلمه، آبپخش و تنگ ارم اهدا شده است.
 انتهای پیام/ س.غ 3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
امور.آزمایشگاه.دشتستان     روز.علوم.آزمایشگاهی     شبکه.بهداشت.دشتستان     امین.جهانبخش    

تاریخ بروز رسانی:   30 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >